1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Tepelné hospodářství Jirkova mění majitele, ČEZ Teplárenská bude i nadále jako vlastník zajišťovat spolehlivé dodávky tepla

CEZ logo
Jirkov – Významnou severočeskou akvizici má a sebou ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Jirkovští zastupitelé totiž v tomto týdnu schválili odprodej tepelného hospodářství města této společnosti, a to za 60,2 milionu korun.

První hospodářské výsledky innogy v ČR signalizují růst

Innogy rwe
Energetická skupina innogy v ČR vykázala za rok 2016 celkové tržby ve výši 43,9 miliardy Kč. V porovnání s rokem 2015 jde o sedmiprocentní pokles. Zisk po zdanění dosáhl 8,5 miliardy Kč, to je v meziročním srovnání o 9 % více.

ČEZ ESCO posílila energetickou bezpečnost SPOLCHEMIE

CEZ worker
ČEZ ESCO dokončila významnou zakázku za 45 milionů korun. Pro jeden z předních podniků českého chemického průmyslu vybudovala nové napájení závodu na hladině velmi vysokého napětí.

Marco Arcelli nastoupil do EPH

EPH logo
Marco Arcelli nastoupil na pozici Business Development Director ve společnosti Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH). Marco bude odpovědný za rozvojové projekty EPH a za vybrané akvizice, zejména v jižní Evropě.

Regulační transformátory jsou kompletní, dorazil i poslední z nich

CEPS logo
V rozvodně Hradec u Kadaně je už i poslední ze čtyř PST transformátorů (Phase Shifting Transformers – transformátory s regulací fáze). Spuštění všech strojů očekává provozovatel české přenosové soustavy do konce června.

ČEZ prodává svůj 7,5% podíl ve společnosti MOL

CEZ logo
Včera večer zahájil ČEZ finanční operaci, jejímž cílem je prodej akcií MOL v držení ČEZ.

Čistý zisk Skupiny ČEZ překonal o 1,6 mld. Kč očekávání

CEZ worker
Za rok 2016 vykázala Skupina ČEZ čistý zisk ve výši 14,6 mld. Kč. Po očištění o mimořádné vlivy obecně nesouvisející s běžným hospodařením roku dosáhl čistý zisk 19,6 mld. Kč.

innogy na veletrhu Amper poprvé představí nabídku dobíječek pro elektromobily a nový bateriový systém pro fotovoltaiku

Innogy rwe
Mezinárodní veletrh Amper v Brně bude místem oficiální premiéry nabídky innogy v oblasti elektromobility pro český trh. innogy na brněnském výstavišti poprvé představí nabídku dobíječek elektromobilů včetně souvisejících služeb a zahájí jejich prodej.

Zájem o zemní plyn roste, ubylo mrtvých přípojek

gas fire2
Kotlíkové dotace a pokles cen povzbudily zájem o zemní plyn. V distribuční síti společnosti GasNet se v loňském roce snížil počet neaktivních přípojek o 941. V přepočtu na objem vypouštěného prachu se díky tomu do ovzduší vypustilo až o 282 tun prachu méně.

PŘEDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechte si ujít...