1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

VIADRUS, a.s.

viadrus 17
Lidé stále více preferují ekologické a sofistikované kotle

Loni běželo druhé kolo dotačního programu na výměnu kotlů z evropských fondů. Cílem bylo usnadnit občanům výměnu starších typů kotlů za nové ekologické. Podle Ing. Borise Šlapoty, obchodního ředitele společnosti VIADRUS, se tzv. kotlíková dotace promítla zejména ve zvýšené poptávce po automatických kotlích VIADRUS, které splňují nejpřísnější emisní limity a tedy i dotační podmínky.

Xella CZ, s.r.o.

Xella cz 17
Prémiová značka, která má na stavebním trhu silnou pozici

Každý, kdo někdy stavěl či třeba jen uvažoval o stavbě domu, bezesporu zná tvárnice Ytong. Pórobetonový zdicí materiál se během posledních dekád stal pevnou součástí nejen tuzemského stavebního trhu.

Preciosa, a.s.

Preciosa 2 14
Chceme prosazovat příběh českého křišťálu

V příštím roce to bude už 70 let, co byla v severočeském Jablonci nad Nisou založena sklářská společnost Preciosa. Dnes je světově proslulou značkou, jejíž výrobky ze skla a křišťálu mají punc luxusu a nejvyšší kvality. Kromě osvědčených strategií sází v posledních letech také na nové obchodní modely a koncepty, kterými se chce ještě více přiblížit svým koncovým zákazníkům, a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí.

Meopta - optika, s.r.o.

meopta 16
Specialisté na optické produkty pro průmyslové, vojenské i spotřební trhy

Výroba optiky má v Přerově tradici od roku 1933. Protože si lidé zvykají používat stále dokonalejší zařízení, která jim pomáhají kvalitněji a rychleji vizualizovat okolní svět, má optika své nepostradatelné místo i v novém miléniu.

Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o.

Mayr Melnhof holz paskov 17
Dřevařská firma každoročně zvyšuje výrobu i obrat

Ve Staříči na Frýdecko-Místecku v Moravskoslezském kraji se rozkládá pila Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o., která se specializuje na výrobu smrkového řeziva pro průmyslové zpracování. Na trh dodává i vedlejší pilařské produkty, například piliny nebo hobliny, a vyrábí také pelety.

GUMOTEX, a.s.

Gumotex 17
Tým fungující skoro sedm desítek let

GUMOTEX, a.s., je největším průmyslovým podnikem i zaměstnavatelem břeclavského regionu s ročním obratem přes 2,7 miliardy korun. Téměř tři čtvrtiny produkce podniku míří do zemí EU a do USA. Letos v únoru získala firma prestižní ocenění za inovativní a chytrý přístup k Age Managementu.

ŠKO-ENERGO, s.r.o.

ŠKO Energo 17
Ekologická teplárna ušetřila už 5 milionů tun CO2

50 % z obratu společnosti ŠKO-ENERGO, s.r.o., tvoří prodej elektřiny a 20 % prodej tepla. Loni utržila 2,8 miliardy korun. Svým zákazníkům dodává také plyn, vodu nebo stlačený vzduch.

Siempelkamp CZ, s.r.o.

Siempelkamp 17
Strojírenský „mercedes“, který má vynikající pověst i úspěchy

V nenápadné slovácké obci Blatnice pod Svatým Antonínkem našla již v roce 2008 zázemí česká pobočka německého koncernu Siempelkamp.

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o.

Prakab 17
Bez nás by v noci byla skutečně tma

Pražská kabelovna byla založena v roce 1921. Od té doby uběhlo téměř sto let a podnik sice vyrábí kabely jako ve svých počátcích, ale jinak je leccos jiné. „Musím zdůraznit ještě jednu okolnost, která je opět stejná jako při založení firmy. Kabelovna se totiž v roce 1992 vrátila do rukou původních majitelů a zakladatelů firmy.

KRPA PAPER, a.s.

krpa paper 17
Lídr trhu s nepromastitelnými papíry staví na vysoké kvalitě

Na více než 180 let dlouhou tradici průmyslového zpracování papíru navazuje společnost KRPA PAPER, která se specializuje na výrobu tenkých nepromastitelných, bariérových a pečicích potravinářských papírů.

FANS, a.s.

Fans 17
Česká značka, která staví na pověsti kvalitního výrobce a dodavatele

Před 25 lety to byla malá firma, která realizovala opravy a servis chladicích věží. Postupně se však společnost FANS, a.s., rozrostla na 220 zaměstnanců a portfolio rozšířila o systémy pro veškerý průmysl.

Jaderná elektrárna Temelín – ČEZ, a.s.

CEZ Jader el Temelin 16
Životnost bloků není nekonečná, musíme je mít čím nahradit

Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany chce při udržení bezpečnostních parametrů akciová společnost ČEZ provozovat co nejdéle. Jejich technická životnost je ale limitována stavem klíčových komponent. „Celosvětově vidíme, že srovnatelné bloky jsou běžně provozovány 50 až 60 let, což je i náš odhad.

Česká zbrojovka, a.s.

Ceska zbrojovka
Pušky dodala i francouzské protiteroristické jednotce

Výrobě a prodeji zbraní se v posledních letech daří. Potvrzuje to i Česká zbrojovka, a.s., která najela na vzestupnou trajektorii. Meziročně roste o 10 až 15 % a polovinu jejích prodejů tvoří pistole. Český výrobce vyváží zbraně do 100 zemí světa, největším trhem přitom zůstávají Spojené státy americké.

Kautex Textron Bohemia, spol. s r.o.

Robotická výroba plastových dílů je přesnější a efektivnější

Palivové nádrže, SCR systémy a nádobky ostřikovačů jsou nepostradatelnou součástí každého automobilu. V Kněžmostě u Mladé Boleslavi je vyrábí už přes 25 let. Odtud plastové díly směřují do předních světových automobilek a slouží ve vozech značek Volkswagen, Škoda Auto, BMW, Volvo nebo JLR. Ve dvou českých závodech společnosti Kautex Textron Bohemia, spol. s r.o., aktuálně pracuje 520 zaměstnanců. Obrat firmy se pohybuje přes 4 miliardy korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...