1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

MSV Metal Studénka, a.s.

MSV Studenka 17
Stoletá tradice výroby ve vagónce opět žije

Ještě před několika lety to bylo se studéneckou vagónkou špatné. Lidé bez práce, podnik bez peněz, stoletá tradice výroby už měla téměř svůj hrob vykopán. Schopní manažeři nového českého vlastníka ale výrobu během pěti let oživili a 85 % své produkce vyváží do zahraničí, kde je o ně velký zájem.

MEHLER ENGINEERED PRODUCTS, s.r.o.

Mehler 17
Ve firmě je hlavní činností skaní a nánosování přízí

Společnost MEHLER ENGINEERED PRODUCTS, s.r.o., byla založena v roce 2005. Tehdy to byla malá firma, která začala s nánosováním přízí, což byla pro jilemnický závod v podstatě zcela nová výrobní oblast. Za tradiční výrobu byla totiž považována produkce tkaných textilií, konkrétně technických tkanin.

Kovosvit MAS, a.s.

KOVOSVIT MAS 2 14
Jeden z lídrů českého strojírenství se chce vrátit do dřívější formy

Finanční problémy, ztráta důvěry dodavatelů i odchody zaměstnanců. Rok 2016 byl ve znamení destabilizace významné strojírenské společnosti Kovosvit MAS, která má téměř osmdesátiletou tradici a patří k předním výrobcům obráběcích strojů. Zpět do bývalé kondice se ji postupnými kroky snaží s podporou nového majitele dostat generální ředitel Ing. Libor Kuchař, se kterým jsme hovořili nejen o náročnosti návratu do firmy, v níž už předtím úspěšně působil.

Kovárna VIVA, a.s.

Ocelové výkovky mají špičkovou pověst a světové zákazníky

Když před 25 lety zahajovala zlínská Kovárna VIVA svoji činnost, byla malou výrobní dílnou. Nová firma si teprve musela vybudovat renomé. Dnes je jedním z lídrů v oboru průmyslových kováren v ČR a stále významnější kovárnou v Evropě. Produkuje ročně více jak 10 milionů kusů ocelových výkovků, které nacházejí uplatnění zejména v náročném odvětví automotive. Tržby společnosti v posledních letech přesahují miliardu korun.

KLEMENT, a.s.

Klement 17
Vždy o krok vpřed díky komplexním dodávkám technologií a staveb

Jen málo průmyslově zaměřených společností dokáže svým zákazníkům nabídnout kvalitní a komplexní služby hned v několika oborech. Jednou z těch, které to dovedou, je již od roku 1990 společnost KLEMENT sídlící v Hliňanech u Ústí nad Labem.

Elektrárna Dětmarovice, a.s.

Elektrarna Detmarovice
Čtyřicáté jubileum oslavila snížením emisí

Elektrárna Dětmarovice vyrobí ročně tolik elektřiny, která by stačila pro spotřebu 700-tisíc domácností. Se svým výkonem 800 MW je největší klasickou elektrárnou na území Moravskoslezského kraje a současně největším černouhelným zdrojem v České republice. Elektrárna pracuje na principu kogenerace, kdy probíhá společná výroba elektrické energie a tepla v jednom cyklu, což je ekonomičtější i ekologičtější.

Retex, a.s.

Konkurenceschopnost? Cena, kvalita a flexibilita.

K významným evropským zpracovatelům netkaných textilií pro automotive a stavebnictví patří společnost Retex, a.s. Firma má sídlo v Moravském Krumlově na Znojemsku a její výrobky jsou známé v celé Evropě i zámoří. Jejímu řediteli Ing. Robertu Šimkovi, Ph.D., jsme položili několik otázek.

Raben Logistics Czech, s.r.o.

Raben 16
Dlouhodobým cílem je zlepšení reputace logistiky

Mezi přední tuzemské specialisty na přepravu zboží nejrůznějšího charakteru patří také společnost Raben Logistics Czech, která se od roku 2008 na českém trhu etablovala jako spolehlivý a silný partner svých zákazníků. V úspěšném rozvoji, kdy její roční obraty v posledních letech přesahují miliardu korun, pokračuje dál. Nicméně generální ředitel Jakub Trnka si uvědomuje, že pro zachování kontinuity budou klíčové nové přístupy a změny zejména v personální politice.

Subterra, a.s.

subterra 17
Doménou silné stavební společnosti už nejsou jen tunely

Jak napovídá její název, akciová společnost Subterra se původně úzce specializovala na podzemní stavitelství. Vývoj českého stavebního trhu si však vynutil diversifikaci činnosti firmy do řady dalších stavebních oborů, a to včetně železničního stavitelství.

Středisko společných činností Akademie Věd ČR, v.v.i.

stredisko spol cinnosti avcr 17
Chceme poskytovat špičkovou infrastrukturu špičkovému výzkumu

Komplexní servisní a podpůrná činnost vědcům a výzkumu, to je hlavní poslání Střediska společných činností Akademie věd České republiky. Jedná se o veřejnou instituci, která hospodaří s ročním rozpočtem ve výši 500 milionů korun a která zaměstnává přibližně 300 lidí.

Severotisk, s.r.o.

Svoboda severotisk 1 14
Tiskárenská výroba je jistotou, která stojí na kvalitě a spolehlivosti

Mezi tradiční odvětví českého průmyslu patří také tiskárenská výroba, která dnes čelí mnoha výzvám. Postavit se jim lze různě, třeba maximální kvalitou tisku, která je již od roku 1995 spjata se společností Severotisk z Ústí nad Labem.

Technická univerzita v Liberci

TUL 17
Je na špičce ve výzkumu, inovuje a získává zakázky podniků

Technická univerzita v Liberci otevřela dveře jako Vysoká škola strojní prvním studentům téměř před 65 lety. Tehdy si mohli studovat nejprve na strojní a po sedmi letech také na textilní fakultě. Dnes má univerzita sedm fakult se širokým spektrem humanitních, přírodovědných i uměleckých oborů.

Tereos TTD, a.s.

Tereos ttd 17
Výrobce cukru a lihu se chystá na liberalizaci trhu

V Dobrovici se cukr vyrábí už téměř 200 let. Ačkoli jde z určitého pohledu o tradiční výrobu, své místo má i ve 21. století. Navíc se tento průmyslový obor jeví jako perspektivní. Brzy bude procházet liberalizací, na níž se poctivě připravuje i společnost Tereos TTD, a.s.

VIADRUS, a.s.

viadrus 17
Lidé stále více preferují ekologické a sofistikované kotle

Loni běželo druhé kolo dotačního programu na výměnu kotlů z evropských fondů. Cílem bylo usnadnit občanům výměnu starších typů kotlů za nové ekologické. Podle Ing. Borise Šlapoty, obchodního ředitele společnosti VIADRUS, se tzv. kotlíková dotace promítla zejména ve zvýšené poptávce po automatických kotlích VIADRUS, které splňují nejpřísnější emisní limity a tedy i dotační podmínky.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk

Nenechte si ujít...