1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Litovelský Papcel koupil francouzského konkurenta ABK Groupe

Papcel buildingLitovel - Společnost Papcel z Litovle na Olomoucku, přední tuzemský výrobce strojů a zařízení pro papírenský průmysl, koupila francouzského konkurenta ABK Groupe Tullins.

Částka, za kterou Papcel francouzského výrobce papírenských technologií získal, nebyla zveřejněna. Na dotaz ČTK to řekla mluvčí společnosti Papcel Martina Pavlíková.

Francouzská společnost ABK Groupe Tullins se stala součástí Papcelu 15. října. "Český Papcel provedl akvizici se svým francouzským konkurentem a rozšířil tak svoje výrobkové a tržní portfolio," uvedlo vedení Papcelu.

Firma ABK Groupe navrhuje a vyrábí stroje produkující papír, lepenku i speciální druhy papíru, například pro tabákový průmysl. Francouzský podnik má obchodí zastoupení zhruba ve 30 zemích.

Papcel vyrábí a dodává stroje a zařízení pro kompletní linky papírenských strojů. Zajišťuje kusové dodávky, opravy, repase a rekonstrukce výrobních uzlů a celých technologií.

Loni společnost Papcel zvýšila tržby meziročně o pět procent na 898 milionů korun z 853 milionů o rok dřív. Více než 70 procent tržeb Papcel získal díky dodávkám papírenských technologií pro zákazníky z východní Evropy. Hlavním exportním trhem Papcelu bylo loni opět Rusko, za kterým následovalo Bělorusko.

Ve finannčích plánech na letošní rok vedení Papcelu navzdory konfliktu na Ukrajině plánuje zvýšit tržby meziročně zhruba o 12 procent z loňských 898 milionů korun na rekordní miliardu korun.

25.10.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...