1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Německý Merck koupí výrobce chemikálií pro špičkové technologie

merck kgaa logoBerlín - Německá společnost Merck KGaA, největší světový výrobce tekutých krystalů používaných v televizních obrazovkách, se dohodla na koupi společnosti AZ Electronic Materials,

dodavatele chemikálií užívaných v tabletech amerického Applu. Podle agentury AP o tom informovala německá firma.

Mezi výrobky AZ patří speciální chemické látky, které se používají při výrobě mikročipů, paměťových zařízení nebo v grafickém designu. Německému Mercku, který vyrábí také léky proti rakovině nebo laboratorní zařízení, prý obchod umožní rozšířit sortiment chemikálií pro vyspělé technologie.

Hodnota transakce je 2,6 miliardy dolarů (52,5 miliardy Kč). Společnost, kterou ovládá rodina Mercků, dnes oznámila, že za akcii AZ zaplatí v přepočtu 133,6 Kč v hotovosti. Bylo by to o 41 procent víc, než byla průměrná cena akcií AZ za tři měsíce.

Reuters poznamenal, že mnoho kolegů Mercku ve farmaceutickém průmyslu prodává svá aktiva a snaží se soustředit na hlavní činnost. Nejnovější dohoda Mercku však zdůrazňuje různorodé aktivity této skupiny s tím, jak se rodina, která za společností stojí, snaží rozložit investiční riziko.

06.12.2013  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...