1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Pfizer koupí za 15 miliard dolarů konkurenční firmu Hospira

pfizer logo
New York - Americká farmaceutická společnost Pfizer koupí za 15,2 miliardy USD (370 miliard Kč) konkurenční firmu Hospira.

Do bohumínské Bochemie vstupuje německá společnost Schülke

chemicke skumavky
Bohumín - Do divize Hygiena bohumínské společnosti Bochemie, která je dodavatelem speciálních chemikálií, vstupuje německá společnost Schülke.

EPH kupuje v Itálii šest plynových a jednu tepelnou elektrárnu

EPH logo
Praha - Energetický a průmyslový holding (EPH) kupuje v Itálii od společnosti E.ON sedm elektráren s celkovým výkonem 4500 MW, tedy vyšším než je výkon tuzemských jaderných elektráren Temelín a Dukovany dohromady.

KOH-I-NOOR holding koupil brněnský Formex

koh i noor logo
České Budějovice - Skupina KOH-I-NOOR holding a.s. rozšiřuje divizi Machinery. Po nedávných akvizicích nástrojáren a lisoven Ponas a Ronas koupila brněnskou nástrojárnu a lisovnu Formex s.r.o.

Výrobce léků Shire koupí za 5,2 mld. USD konkurenční firmu NPS

farmaceutika4
Londýn - Irská farmaceutická společnost Shire koupí za 5,2 miliardy dolarů (123,6 miliardy Kč) americkou biotechnologickou firmu NPS Pharmaceuticals.

Roche koupí za 1,18 miliardy USD majoritu ve Foundation Medicine

Roche
Curych - Švýcarská farmaceutická společnost Roche Holding koupí většinový podíl 56,3 procenta v americké firmě Foundation Medicine, která se zabývá molekulární a genotypovou analýzou.

Novartis dokončil prodej veterinární divize za 5,4 miliardy USD

Novartis
Basilej - Švýcarský farmaceutický koncern Novartis dokončil prodej své veterinární divize za zhruba 5,4 miliardy dolarů (124 miliard Kč). Oznámila to firma, která se na prodeji divize do rukou amerického konkurenta Eli Lilly dohodla loni na jaře.

Cemex převzal všechny aktivity výrobce cementu Holcim v ČR

Holcim truck
Praha/Curych/Monterrey - Mexický výrobce stavebnin Cemex převzal veškeré aktivity švýcarského výrobce cementu Holcim v České republice. Oznámily to firmy. Převod je součástí širší transakce ohlášené předloni.

Halliburton koupí za 34,6 miliardy USD rivala Baker Hughes

halliburton logo
New York - Americká společnost Halliburton, která je druhým největším poskytovatelem služeb pro ropné a plynárenské firmy, se dohodla na převzetí menšího konkurenta Baker Hughes.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...