1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Unipetrol koupí za 30 milionů eur od Eni podíl v České rafinérské

Unipetrol rpa logo
Praha - Petrochemický holding Unipetrol využil předkupního práva a přijal nabídku italské firmy Eni na odkup jejího podílu v České rafinérské. Za 30 milionů eur (823 milionů Kč) získá zhruba 32,5 procenta akcií.

Roche kupuje americkou biotechnologickou firmu Seragon

Roche
Ženeva - Švýcarská farmaceutická společnost Roche Holding koupí americkou biotechnologickou firmu Seragon Pharmaceuticals. Cena by se mohla vyšplhat až na 1,73 miliardy dolarů (asi 34,6 miliardy Kč).

Stavební skupina PSJ ovládla společnost ALPINE Bau CZ

psj logo
Jihlava - Skupina PSJ ovládla firmu ALPINE Bau CZ, jednu z největších tuzemských společností zaměřenou na dopravní stavby.

Hliníkárna Alcoa koupí britskou Firth Rixson za 2,85 miliardy USD

alcoa-logo
New York - Americká hliníkárenská firma Alcoa se dohodla na koupi britského výrobce leteckých součástek Firth Rixson od soukromé investiční firmy Oak Hill Capital Partners za 2,85 miliardy USD (57,6 miliardy Kč).

Gumotex koupil slovenského výrobce plastů Ronson Plastics

gumotex logo
Břeclav - Břeclavská společnost Gumotex se stala stoprocentním vlastníkem slovenského výrobce plastových dílů Ronson Plastics se sídlem v Myjavě. Posiluje tím divizi podniku, která vyrábí interiérové doplňky do aut.

Merck koupí za 3,8 miliardy USD výrobce léků na hepatitidu Idenix

Merck logo
New York - Americký farmaceutický koncern Merck se dohodl na převzetí společnosti Idenix Pharmaceuticals, která vyvíjí léky na hepatitidu C. Transakce za 3,85 miliardy dolarů (asi 78 miliard Kč) doplní sestavu produktů,

E.ON získal stoprocentní podíl ve společnosti Lumen Energy

E-on logo 1
Brno - Koncern E.ON Energie získal stoprocentní podíl ve společnosti Lumen Energy, která patří k největším alternativním obchodníkům s energií. ČTK to sdělil mluvčí E.ON Vladimír Vácha.

Henkel koupí za 940 mil. eur francouzského výrobce pracích prášků

Henkel-Logo
Frankfurt nad Mohanem - Německý výrobce spotřebního zboží Henkel & Co. koupí francouzského výrobce pracích prostředků Spotless za 940 milionů eur (25,8 miliardy Kč), včetně dluhu. Oznámila to německá společnost v prohlášení.

Nestlé kupuje práva na kosmetické produkty za 1,4 miliardy USD

nestle building
Bern - Švýcarská potravinářská skupina Nestlé rozšiřuje svou divizi zdravotnické péče o pleť.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...