1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Freeport-McMoRan prodá část majetku kanadské firmě Encana

freeport mcmoran logo
Phoenix - Těžařská společnost Freeport-McMoRan Copper & Gold prodá za zhruba 3,1 miliardy dolarů (61 miliard Kč) část majetku divizi kanadské ropné a plynárenské firmy Encana.

Pfizer prý zvažuje převzetí konkurenční firmy AstraZeneca

pfizer logo
Londýn - Americký farmaceutický gigant Pfizer oslovil svého britského konkurenta AstraZeneca s návrhem na převzetí za 60 miliard liber (dva biliony Kč). Píše o tom dnes britský list Sunday Times s odvoláním na zdroje z investičních bank a odvětví.

Continental koupí za 1,9 miliardy USD americkou firmu Veyance

continental logo
Hannover - Německý výrobce automobilových součástek a pneumatik Continental se dohodl na převzetí americké společnosti Veyance Technologies od investiční skupiny Carlyle.

Unipetrol navýšil svůj podíl v České rafinerské na 67,5 procenta

Unipetrol rpa logo
Praha - Unipetrol navýšil svůj podíl v České rafinérské z 51,2 na 67,5 procenta, když za 27,2 milionu dolarů (554 mil. Kč) koupil podíl společnosti Shell Overseas Investments.

Čínská jaderná společnost kupuje podíl ve velkém africkém dole

nuclear logo2
Peking/Sydney - Přední čínská jaderná společnost China National Nuclear Corporation (CNNC) se dohodla na převzetí čtvrtinového podílu v jednom z největších uranových dolů v Africe.

Forest Labs koupí za tři miliardy USD výrobce léků Aptalis

forest laboratories logo
New York - Americká farmaceutická společnost Forest Laboratories se dohodla na převzetí výrobce specializovaných farmaceutik Aptalis.

EPH odkoupil podíl firmy E.ON ve slovenské společnosti NAFTA

EPH logo
Bratislava - Energetický a průmyslový holding (EPH) odkoupil od německé společnosti E.ON její 40procentní podíl ve slovenské společnosti NAFTA, která se zabývá uskladňováním plynu a těžbou ropy.

Berkshire Hathaway koupí za 1,4 miliardy USD divizi Phillips 66

Berkshire-Hathaway
New York - Společnost Berkshire Hathaway amerického investora Warrena Buffetta se dohodla na koupi divize petrochemické společnosti Phillips 66. Divize vyrábí chemikálie pro lepší průchod ropy ropovodem.

Daimler koupí v Aston Martinu pět procent akcií, dodá mu motory

Daimler logo1
Frankfurt - Německá automobilka Daimler koupí v britské Aston Martin pět procent akcií. Napsal to britský list Financial Times.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...