1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Polská PKN posiluje pozici v Kanadě koupí další těžařské firmy

PKN Orlen logo
Varšava - Polská petrochemická společnost PKN Orlen posiluje svoji pozici v Kanadě. Její kanadská těžební divize TriOil Resources koupila konkurenční firmu Birchill Exploration.

Freeport-McMoRan prodá část majetku kanadské firmě Encana

freeport mcmoran logo
Phoenix - Těžařská společnost Freeport-McMoRan Copper & Gold prodá za zhruba 3,1 miliardy dolarů (61 miliard Kč) část majetku divizi kanadské ropné a plynárenské firmy Encana.

Pfizer prý zvažuje převzetí konkurenční firmy AstraZeneca

pfizer logo
Londýn - Americký farmaceutický gigant Pfizer oslovil svého britského konkurenta AstraZeneca s návrhem na převzetí za 60 miliard liber (dva biliony Kč). Píše o tom dnes britský list Sunday Times s odvoláním na zdroje z investičních bank a odvětví.

Continental koupí za 1,9 miliardy USD americkou firmu Veyance

continental logo
Hannover - Německý výrobce automobilových součástek a pneumatik Continental se dohodl na převzetí americké společnosti Veyance Technologies od investiční skupiny Carlyle.

Unipetrol navýšil svůj podíl v České rafinerské na 67,5 procenta

Unipetrol rpa logo
Praha - Unipetrol navýšil svůj podíl v České rafinérské z 51,2 na 67,5 procenta, když za 27,2 milionu dolarů (554 mil. Kč) koupil podíl společnosti Shell Overseas Investments.

Čínská jaderná společnost kupuje podíl ve velkém africkém dole

nuclear logo2
Peking/Sydney - Přední čínská jaderná společnost China National Nuclear Corporation (CNNC) se dohodla na převzetí čtvrtinového podílu v jednom z největších uranových dolů v Africe.

Forest Labs koupí za tři miliardy USD výrobce léků Aptalis

forest laboratories logo
New York - Americká farmaceutická společnost Forest Laboratories se dohodla na převzetí výrobce specializovaných farmaceutik Aptalis.

EPH odkoupil podíl firmy E.ON ve slovenské společnosti NAFTA

EPH logo
Bratislava - Energetický a průmyslový holding (EPH) odkoupil od německé společnosti E.ON její 40procentní podíl ve slovenské společnosti NAFTA, která se zabývá uskladňováním plynu a těžbou ropy.

Berkshire Hathaway koupí za 1,4 miliardy USD divizi Phillips 66

Berkshire-Hathaway
New York - Společnost Berkshire Hathaway amerického investora Warrena Buffetta se dohodla na koupi divize petrochemické společnosti Phillips 66. Divize vyrábí chemikálie pro lepší průchod ropy ropovodem.

PŘEDPLAŤTE SI

220x600 CZA

Nenechte si ujít...