1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Sudop Group kupuje brněnskou firmu GEOtest, zabývá se inženýrskou geologií

geodezia meranieBrno - Skupina Sudop Group, která sdružuje projekční, konzultační a IT společnosti, kupuje brněnskou firmu GEOtest.

Ta poskytuje služby v environmentálních oborech, inženýrské geologii, geotechnice, geofyzice a hydrogeologii.Jejich spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který o tom informoval na svých internetových stránkách.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti poskytování inženýrských služeb, sanačních prací a základových a geotechnických služeb," uvedl úřad s tím, že spojení posuzuje v takzvaném zjednodušeném řízení a rozhodnutí vydá do 20 dnů.

Sudop Group byla založena v roce 1992 jako projekčně-inženýrská společnost, podle údajů na internetových stránkách zahrnuje přes 40 firem s více než 2000 zaměstnanci. V posledních letech posiluje v oboru IT, na konci loňského roku například oznámila akvizici technologické společnosti BizzTreat, vlastní již firmy Linksoft, Bimcon, Orbit nebo Citas. Podle zatím poslední zveřejněné výroční zprávy skupina vykázala za rok 2021 tržby ve výši 65,5 milionu korun, čistý obrat 386 milionů korun a hospodaření zakončila se ziskem 318 milionů korun.

Akciová společnost GEOtest vznikla v roce 1992 ze státního podniku. V současnosti poskytuje spektrum služeb, od konzultačních po dodavatelské, v ekologických oborech, inženýrské geologii, geotechnice a hydrogeologii. V současné době má asi 150 zaměstnanců a technické zázemí v podobě akreditovaných Hydrochemických laboratoří a Laboratoří mechaniky zemin. Má pobočky v Praze, Ostravě, Českých Budějovicích a v Bratislavě. Podle konsolidované výroční zprávy z roku 2021 má GEOtest tři dceřiné společnosti, a to Krákorka v Červeném Kostelci, GEOTEST v Sarajevu a GEOSAN v Brně. Hospodaření za rok 2021 zakončila skupina s čistým obratem 421 milionů korun a konsolidovaným čistým ziskem 1,1 milionu korun.

19.04.2023 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...