1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Do Písku přichází nový zaměstnavatel-společnost Advics

aisin logoPísek - Výrobce komponentů pro automobilový průmysl Aisin Europe Manufacturing Czech začne na jaře 2014 stavět v Písku nový závod. Jeho část pronajme dceřiné společnosti Advics.

Tato společnost, která se specializuje na kompletní výrobu brzdových systémů do automobilů, se rozhodla zvýšit svůj podíl na evropském trhu, řekl ČTK starosta Písku Ondřej Veselý. Se záměrem ho seznámil ředitel píseckého závodu Aisin Miloš Hnízdil a ředitel pobočky Advics Kenichi Kataoka.

"Investice bude v řádech stovek milionů korun. Počet zaměstnanců se zvýší z nynějších 530 na téměř 600," řekl Hnízdil ČTK. Plocha, na které Aisin podniká, se podle starosty za deset let z původních 3000 metrů čtverečních téměř ztrojnásobila. Stavba nové výrobní haly by měla být zahájena v prvním čtvrtletí 2014, v červnu 2014 by do ní mělo být stěhováno strojní vybavení a na konci roku 2014 tam práci najde 30 lidí u společnosti Advics a 20 u společnosti Aisin, uvedl starosta.

"Rozloha Severní průmyslové zóny je 100 hektarů. Ve III. etapě má nově svůj výrobní závod společnost Lovato a sklady společnost Hüwa. Obsazenost prvních dvou etap je takřka stoprocentní," řekl ČTK mluvčí radnice Roman Ondřich. Podniky tam zaměstnávají přes 3500 lidí. Jako první v zóně začaly v roce 1995 podnikat České a Moravské obalovny. Postupně tam své výrobní kapacity vybudovaly třeba firmy Schneider Electric, Heyco werk, s.n.o.p, Brotex, Aisin, Kunststoft - Frölich či Faurecia Automotive.

AEM-C dodává díly motorů do továren evropských i japonských výrobců automobilů, například Toyota, Renault, Volvo, Nissan a Ford. AEM-C je dceřiným výrobním závodem společnosti Aisin Europe S.A. patřící do globální skupiny Aisin Seiki Cor.,Ltd. AEM-C přešla společně s ostatními závody ve skupině na jednotný fiskální rok trvající od dubna do března. Rok 2012 byl přechodným obdobím, trval 15 měsíců. Z tohoto důvodu společnost vykázala vyšší obrat než v předchozích letech. Průměrný měsíční prodej byl ale na stejné úrovni jako loni a předloni.

Podle Sbírky listin tržby společnosti stouply z 938 milionů korun na 1,3 miliardy korun a skončila se záporným hospodářským výsledkem 38,6 milionu korun. Cílem společnosti v roce 2016 zvýšit obrat proti roku 2012 na dvojnásobek - 100 milionů eur, tedy přibližně 2,6 miliardy korun.

03.12.2013  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...