1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Hyundai divizi vysokovýkonných vozidel a motoristického sportu povede Thomas Schemera z BMW

Hyundai LogoHyundai Motor Company, největší výrobce automobilů v Jižní Koreji, dnes oznámil, že založil novou divizi na podporu prodeje vysokovýkonných vozidel a působení v motoristickém sportu.

Jejím vedením pověřil Thomase Schemeru, uznávaného odborníka na automobilový průmysl. 

Divize vysokovýkonných vozidel a motoristického sportu zahajuje svou činnost. Jejím hlavním úkolem je zefektivnit strategii, produktové plánování, prodej a marketing značky Hyundai v segmentu vysokovýkonných vozidel a maximalizovat synergie mezi centrálou a oddělením motoristického sportu, zastupovaným společností Hyundai Motorsport GmbH, s cílem ještě více rozvíjet obchod s vysokovýkonnými vozy.

Hyundai Motor vstoupil do segmentu vysokovýkonných vozidel v roce 2012 a od té doby neustále upevňuje své globální postavení v této oblasti. Společnost v uplynulém roce představila produktovou řadu vysokovýkonných modelů N. Po modelu i30 N následovala začátkem letošního roku světová premiéra modelu Veloster N na autosalonu NAIAS (North American International Auto Show) v Detroitu.


„Mám velkou radost, že přicházím do společnosti Hyundai Motor, která demonstruje své neuvěřitelné know-how v oblasti vysokovýkonné techniky, prezentované například modelem i30 N, a to přesto, že je relativně nová na této konkurenční scéně,“ řekl Schemera. „Svými bohatými zkušenostmi a odbornými znalostmi, které jsem získal během tří desetiletí své kariéry, hodlám významně přispět k rozvoji značky Hyundai v této oblasti, abychom našim zákazníkům nabízeli opravdovou ryzí radost z jízdy.“

Pětapadesátiletý rodilý Němec Schemera vystudoval strojírenství na univerzitě aplikovaných věd v Bochumi a provozní inženýrství a ekonomii na univerzitě aplikovaných věd v Mnichově. Svou kariéru zahájil v roce 1987 jako konstruktér ve společnosti BMW. V BMW Group zastával různé významné pozice, včetně čtyřletého působení ve funkci viceprezidenta prodeje a rozvoje prodejní sítě BMW v Číně, Hongkongu, Macau a Tchaj-wanu. Pod jeho vedením vzrostl prodej modelů BMW a BMW M v tomto regionu mezi roky 2005 a 2008 čtyřnásobně. Naposledy byl vedoucím divizí BMW M a BMW Individual pro Severní a Jižní Ameriku. 

„Thomas Schemera je jedním z nejuznávanějších odborníků v oblasti vysokovýkonných vozidel, který disponuje bohatými zkušenostmi ze všech globálních hlavních trhů,“ řekl Albert Biermann, prezident a vedoucí vývoje sportovních a vysokovýkonných vozidel ve společnosti Hyundai Motor Group. „Mám velkou radost, že posílil náš tým, a jsem přesvědčen o tom, že přispěje k ještě rychlejšímu rozvoji divize vysokovýkonných vozidel Hyundai,“ dodal prezident Biermann, který nastoupil do společnosti Hyundai Motor Group v roce 2015 jako vedoucí vývoje vysokovýkonných vozidel.

Produktová řada vysokovýkonných modelů Hyundai N je vyvíjena s cílem zrychlit tep řidiče, kdykoli usedne za volant. Hyundai se nezaměřuje na rekordní výkonové parametry, nýbrž na ukazatel BPM, tedy počet tepů za minutu, který nahrazuje RPM – počet otáček za minutu. Hyundai po představení modelu i30 N v roce 2017 doplní v letošním roce produktovou řadu vysokovýkonných automobilů o model Veloster N a plánuje další rozšiřování výběru vozidel, orientovaných na radost z jízdy. 

Dosavadní kariéra – Thomas Schemera (55)

2015 – 2018: Vedoucí BMW M a BMW Individual pro Severní a Jižní Ameriku

2009 – 2014: Viceprezident prodeje, marketingu a programu Driving Experience divize BMW M v Německu

2005 – 2008: Viceprezident prodeje a rozvoje prodejní sítě BMW v Číně, Hongkongu, Macau a Tchaj-wanu

1987 – 2007: Různé pracovní pozice v BMW Group

1987: Nástup k BMW jako konstruktér

06.03.2018

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...