1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Hyundai hlásí historicky nejúspěšnější pololetí v Evropě

Hyundai LogoProdej automobilů Hyundai v Evropě v prvním pololetí roku 2017 kontinuálně rostl.

Podle aktuálních dat Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA) prodala automobilka za prvních šest měsíců roku 270 921 vozů, což představuje meziroční nárůst o 3,6 %. K dosažení výborných výsledků přispělo mimo jiné uvedení nové generace modelu i30. Další růst očekává Hyundai v souvislosti s představením modelů i30 N a i30 Fastback.

„Díky naší nové modelové řadě nových produktů zaměřených na požadavky evropského zákazníka jsme v první polovině roku 2017 dosáhli dalšího skvělého výsledku,“ říká Thomas A. Schmid, výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe. „Rozšíření modelové řady i30 bude pro nás i nadále klíčové v naší strategii stát se jedničkou mezi asijskými automobilkami v Evropě."

Ve srovnání s první polovinou roku 2016 se prodeje společnosti Hyundai Motor v Evropě výrazně zvýšily. Tržby rostly například ve Francii (+ 18%), Španělsku (+ 10%) a Polsku (+ 17). Nejúspěšnějšími trhy zůstávají i nadále Velké Británie a Německo, kde značka vykazuje kontinuální růst o 4 % resp. 6 %.

Velmi dobře se v Evropě daří i modelu Tucson, který se uvedení na trh s počtem 250 tisíc stal vůbec nejprodávanějším vozem Hyundai v Evropě. Dobře se dařilo i vozům Hyundai i10, i20, i30 i modelu IONIQ, který jako první ekologický vůz na světě nabízí tři elektrifikované pohony v jedné karosářské variantě. V Evropě se ho v prvním pololetí prodalo více než 10 000 kusů. V následujících pěti letech plánuje Hyundai uvést na evropský trh 30 nových modelů a jejich derivátů.

26.07.2017

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...