1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Hyundai meziročně navýšil prodeje o téměř 6 %

Hyundai LogoAutomobilka Hyundai prodala na českém trhu za první tři čtvrtletí již 15 809 vozů, což je oproti stejnému období loňského roku nárůst o 5,9 %. V září dosáhla 8,8% podílu na trhu, když u nás prodala 1 683 automobilů.

To představuje o 5 % více než ve stejném měsíci roku 2016.

Nejprodávanějším modelem značky byl v září Hyundai i30. Se 712 prodanými vozy to představuje 2. místo v kategorii vozů nižší střední třídy. Dobře si vede i model Tucson, který se od počátku roku drží na špičce prodejních žebříčků. Za devět měsíců si ho u nás koupilo již 2 509 zákazníků. Současný hit automobilky je ve své kategorii SUV-C za rok 2017 vůbec nejprodávanějším vozem.

Pozici nejprodávanějšího vozu v kategorii malých MPV za září i nadále drží Hyundai ix20 s 346 prodanými vozy, což představuje bezmála 60% tržní podíl a první místo v dané kategorii.

Uvedená čísla o prodejích jsou očištěna o zmanipulované účelové registrace, tedy vozy, které automobilky zaregistrují takzvaně na sebe, ale do 150 dnů registraci zruší a vůz prodají v jiné zemi. Ve zveřejňovaných reálných prodejích není započtena ani tzv. neprůhledná kategorie, a to z toho důvodu, že v této kategorii nelze jednoznačně identifikovat koncového zákazníka.

24.10.2017

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...