1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Hyundai představuje Kona Electric, první malé SUV s čistě elektrickým pohonem na evropském trhu

Hyundai LogoHyundai digitálně představil zcela nový model Kona Electric, který je nejnovějším členem úspěšné rodiny a upevňuje vedoucí postavení společnosti v segmentu ekologických vozidel.

„Hyundai Motor je již lídrem v oblasti budoucí mobility,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pro marketing a produkt ve společnosti Hyundai Motor Europe. „Uvedením zcela nového modelu Kona Electric činíme další krok v realizaci naší ambiciózní strategie v oblasti ekologických vozidel. Je to automobil bez kompromisů, který kombinuje karoserii a vlastnosti SUV s elektrickou mobilitou. Ztělesňuje progresivní charakter značky Hyundai a dokazuje, že se společností Hyundai Motor nastává budoucnost již nyní!

Zcela nová Kona Electric kombinuje silné stránky SUV s výkonem a výhodami elektrického pohonu. Hyundai je první automobilovou značkou v Evropě, která nabízí všem zákazníkům malé SUV se zcela elektrickým pohonem. Hyundai již nabízí nejširší sortiment poháněcích ústrojí a zaujímá postavení v čele ekologické mobility. Společnost uvedla na trh první velkosériově vyráběné vozidlo s palivovými články, ix35 Fuel Cell, a nedávno představila jeho nástupce, zcela nové NEXO. Model IONIQ je navíc prvním automobilem, nabízeným se třemi různými druhy elektrifikovaného poháněcího ústrojí v jedné karosářské variantě. IONIQ je jedním z nejvíce oceňovaných ekologických automobilů v Evropě, který se může pochlubit řadou prestižních ocenění od médií i nezávislých specializovaných organizací. Úspěšný příběh SUV značky Hyundai se začal psát před 17 lety modelem Santa Fe. Hyundai prodal od roku 2001 jen v Evropě více než 1,5 milionu vozů Santa Fe, Grand Santa Fe, Tucson a Kona. Uvedené modely jsou nositeli dynamického, progresivního stylu značky Hyundai, která se velmi rychle etablovala v tomto neustále rostoucím segmentu.

Kona Electric umožňuje zákazníkům kombinovat dva nejrychleji rostoucí automobilové trendy – elektrifikaci a styl SUV. Od konvenčního modelu Kona přebírá progresivní design a charakter automobilu, který dojede kamkoli. Zcela elektrická verze odráží individuální životní styl moderních zákazníků, kteří profitují z mimořádného potěšení z jízdy a minimálního vlivu elektromobilu na životní prostředí. Zcela nová platforma modelu Kona umožňuje prostorově nenáročné uložení sady akumulátorů, které neubírá interiéru na prostornosti.

Kona Electric nabízí zákazníkům dvě různé verze poháněcího ústrojí, včetně jednoho z nejvýkonnějších elektromotorů. Verze s dlouhým dojezdem umožňuje překonat vzdálenost až 470 kilometrů* na jedno nabití a poskytuje nejvyšší výkon 204 k (150 kW). Základní verze s kapacitou akumulátorů 39,2 kWh má dojezd až 300 km* a její elektromotor dosahuje nejvyššího výkonu 135 k (99 kW). S 395 N.m okamžitě dostupného točivého momentu a zrychlením z 0 na 100 km/h za 7,6 sekundy je zcela nová Kona Electric zdrojem skutečného potěšení z jízdy.

Zcela nová Kona Electric přebírá působivou příď s expresivním vzhledem od konvenčního modelu Kona. Hlavním stylistickým odlišením je uzavřené čelo na místě masky chladiče, dodávající celému vozu čisté a elegantní vzezření a zároveň vylepšující aerodynamiku. Dalším charakteristickým prvkem designu přídě je duální uspořádání světlometů, které umocňuje celkový vizuální dojem. Světla pro denní svícení s diodami LED jsou umístěna nad světlomety LED. Řidič může dát najevo svůj jedinečný styl dvoubarevnou střechou modelu Kona Electric a výběrem ze sedmi osobitých barev karoserie.

Nevšedním prvkem výbavy zcela nového modelu Kona Electric je ovládací modul elektronického voliče provozních režimů, který umožňuje intuitivní ovládání elektrického poháněcího ústrojí. Nastavitelný systém rekuperace kinetické energie umožňuje řidiči měnit intenzitu brzdění rekuperací pomocí páček za volantem. Systém v případě potřeby získává zpět ještě větší množství energie. Výhodou pro řidiče je také sedmipalcový panel přístrojů Supervision, který zobrazuje důležité provozní informace, a navíc i kombinovaný průhledový displej, zobrazující příslušné provozní informace přímo v zorném poli řidiče.

Kona Electric nabízí širokou škálu funkcí v oblasti konektivity. Například informační a zábavní systém integruje funkce navigace, multimediálního přehrávače a konektivity, včetně systémů Apple CarPlay a Android Auto, jakož i bezkabelové nabíječky. Nový ekologický model v produktové řadě Hyundai je vybaven nejnovějšími prvky aktivní bezpečnosti a asistenčními systémy společnosti Hyundai, pro které se používá označení SmartSense: asistentem pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision Warning and Forward Collision-Avoidance Assist) s detekcí chodců, asistentem pro sledování slepého úhlu BCW (Blind-Spot Collision Warning) včetně asistenta pro upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání RCCW (Rear Cross-Traffic Collision Warning), asistentem pro jízdu v jízdním pruhu LKA (Lane Keeping Assist), asistentem pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning), inteligentním upozorňováním na omezení rychlosti ISLW (Intelligent Speed Limit Warning) a asistentem řízení v jízdním pruhu LFA (Lane Following Assist).

02.03.2018

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...