1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Levný elektromobil Renault Twingo ve spolupráci s Volkswagenem nevznikne

electromobil battery rechargingPaříž - Levný elektromobil značky Twingo ve spolupráci automobilek Volkswagen a Renault nevznikne, spekulace zdrojů potvrdil šéf Renaultu Luca de Meo. Uvedla to agentura Reuters, podle níž konec rozhovorů znamená komplikaci ve snaze těchto automobilek čelit konkurenci ze strany čínských výrobců elektromobilů.

 

"Chtěl jsem ukázat, že evropský průmysl by mohl spolupracovat jako tým. Myslím si tedy, že je to ztracená příležitost, ale možná budou nějaké jiné," řekl De Meo na okraj konference VivaTech v Paříži. Zdroje agentury Reuters minulý týden uvedly, že jednání ukončil Volkswagen, který preferuje vývoj svého vlastního elektromobilu.

Potenciální partnerství mezi Volkswagenem a Renaultem by dalo dohromady renomované značky ze dvou největších evropských ekonomik. Vznikla by také protiváha asijským rivalům, kteří se snaží na evropském trhu etablovat.

Konec vyjednávání tedy znamená, že německá automobilka bude muset zřejmě vyvinout svůj vlastní cenově dostupný elektromobil. Renault bude pokračovat ve vývoji svého elektrického Twinga, které by chtěl mít na trhu v roce 2026.

Na evropský trh nyní díky svým levným modelům pronikají čínští výrobci elektromobilů, což tlačí evropské automobily ke snižování nákladů a urychlování vývoje nových modelů.

Evropská komise (EK) loni začala vyšetřovat subvencování výroby elektromobilů v Číně, což by mohlo vést k zavedení dodatečných cel na dovoz těchto vozů do Evropské unie. Spojené státy už oznámily, že od srpna zvýší cla na dovoz elektromobilů z Číny z 25 na 100 procent.

04.06.2024 Zdroj: ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...