1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

LPS Automotive loni klesly tržby o čtvrtinu na 167 milionů Kč

LPS automotiveBrno - Brněnskému dodavateli přesných výlisků pro automobilový průmysl LPS Automotive loni klesly tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o čtvrtinu na 167 milionů korun.

Důvodem byla krize v Evropě a pokles poptávky po automobilech, uvedla firma ve výroční zprávě založené ve Sbírce listin.

Firma v druhé polovině loňského roku snížila počet zaměstnanců ze 165 na 125. LPS Automotice byla loni ve ztrátě, která dosáhla po zdanění 9 milionů korun. O rok dříve byla v mírném zisku.

"Čelili jsme na jedné straně razantním poklesům obratů, způsobených ekonomickou krizí v Evropě a poklesem poptávky po automobilech," uvedl ve výroční zprávě výkonný ředitel společnosti Luděk Opatřil. Firma se podle něj zaměřila na efektivitu a úspory nákladů.

LPS Automotive vznikla v roce 1992. Dodnes je ryze českou firmou. Vyrábí přesné technické výlisky z plastů. Sídlo a výrobní základnu má v Brně - Přízřenicích.

Někteří dodavatelé pro automobilový průmyslu v regionu loni naopak posilovali svoje pozice. Společnost Metaldyne Oslavany, která vyrábí součástky pro automobilový průmysl, loni mírně zvýšila tržby za prodej vlastních výrobků a služeb na 1,127 miliardy korun.

27.11.2013  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...