1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nošovickému Mobisu vzrostly tržby na 36 miliard korun, dodává pro Hyundai

mobis logo
Nošovice - Společnosti Mobis Automotive Czech, která v Nošovicích na Frýdecko-Místecku dodává moduly automobilce Hyundai, stouply v roce 2021 tržby z prodeje výrobků a služeb o 2,6 miliardy na 36 miliard korun. Nárůst představoval 7,7 procenta.

Firma Megatech chce v Hlinsku ukončit výrobu a přesunout ji do Brna

Automotive kmh
Hlinsko - Společnost Megatech v Hlinsku na Chrudimsku chce do konce příštího roku ukončit ve městě výrobu a přesunout ji do Brna. V Hlinsku je zaměstnaných 180 lidí, uvedlo hejtmanství v tiskové zprávě. Vyjádření firmy ČTK zjišťuje.

Toyotě kvůli nedostatku čipů a růstu nákladů klesl zisk o 42 pct.

toyota logo2
Tokio - Japonské automobilce Toyota Motor Corp. klesl ve finančním prvním čtvrtletí provozní zisk o 42 procent na 578,66 miliardy JPY (104,7 miliard Kč). Mohly za to problémy v dodavatelském řetězci a růst nákladů. Vyplývá to z dnešního prohlášení společnosti.

Výrobci automobilů hlásí nižší poptávku v Evropě a Severní Americe

cars parking
Berlín - Výrobci automobilů hlásí nižší poptávku v Evropě a Severní Americe. Podle analytiků přibývá důkazů, že spotřebitelé si kvůli rostoucí inflaci nechávají hotovost na nezbytné věci.

Škoda představila studii sedmimístného elektromobilu Vision 7S

Skoda logo
Praha/Mladá Boleslav - Škoda Auto představila studii velkoprostorového sedmimístného elektromobilu Vision 7S. Nabídne tři řady sedadel a variabilní interiér s režimy pro jízdu a odpočinek. Škoda to dnes uvedla v tiskové zprávě včetně skici interiéru. Zda se vůz dostane do sériové výroby, automobilka neoznámila.

Problémy kolem čipů chce firma nechat za sebou

Skoda logo2
Wolfsburg (Německo) - Nový generální ředitel automobilky Škoda Auto označil za svůj hlavní cíl nechat za sebou problémy s dodávkami a s nedostatkem polovodičů, a zkrátit klientům čekací dobu na nové auto. Klaus Zellmer, který v čele dceřiné firmy německého Volkswagenu střídá Thomase Schäfera, to řekl při nástupu do funkce.

Automobilka Volvo Cars postaví na Slovensku závod na výrobu elektrických aut

volvo logo1
Bratislava - Švédská automobilka Volvo Cars postaví na východě Slovenska závod na výrobu elektrických aut. Investice dosáhne 1,2 miliardy eur (29,6 miliardy korun), z toho pětinu tvoří předpokládaná podpora státu. ČTK o tom dnes informovalo slovenské ministerstvo hospodářství.

Globální nedostatek polovodičů bude pokračovat i v příštím roce

Mercedes Benz logo1
Mnichov - Celosvětový nedostatek polovodičů, který narušuje výrobu automobilového sektoru, bude pokračovat i v příštím roce. Řekl to dnes šéf německé automobilky Mercedes-Benz Ola Källenius.

Výrobce autodílů Bosch Diesel v Jihlavě loni zvýšil tržby a vrátil se do zisku

bosch logo
Jihlava - Společnost Bosch Diesel v Jihlavě loni zvýšila tržby za prodej výrobků a služeb o 13,4 procenta na 23,47 miliardy korun. Výrobce vstřikovacích zařízení do naftových motorů vykázal po zdanění zisk 517,7 milionu korun, zatímco předloni skončilo jeho roční hospodaření ztrátou 109,2 milionu Kč.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...