1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Volvo hodlá snižovat výrobu v Evropě kvůli slabé poptávce

volvo-logo1
Stockholm - Švédský výrobce nákladních automobilů Volvo v prvním čtvrtletí příštího roku sníží produkci v Evropě kvůli předpokládané slabé poptávce. Oznámila to firma. Neposkytla však žádné konkrétní údaje o rozsahu opatření.

PSA chce posílit kapitál o čtyři miliardy eur

Peugeot citroen logo1
Paříž - Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën uvažuje o zvýšení základního jmění, a to až o čtyři miliardy eur (109,2 miliardy Kč). Vydá tak zřejmě nové akcie, které koupí francouzská vláda a čínská automobilka Dongfeng Motor Group.

Partneři BMW a Brilliance představili nový elektromobil

charging e-car
Kanton - Německý výrobce automobilů BMW a jeho čínský partner Brilliance představili společně navržený elektromobil Zinoro.

Toyota letos počítá s rekordním prodejem luxusních vozů Lexus

Lexus-Logo1
Tokio - Japonská společnost Toyota Motor hodlá v letošním roce zvýšit prodej svých luxusních automobilů Lexus o zhruba osm procent na rekordních 520.000 vozů. V dalších letech počítá s růstem prodeje o pět až deset procent ročně.

Hyundai začne v USA prodávat vůz s vodíkovým pohonem

Hyundai Logo
Detroit - Jihokorejská automobilka Hyundai Motor začne příští rok ve Spojených státech prodávat malý sportovně-užitkový automobil Tucson s pohonem na vodíkové palivové články.

Automobilka Tatra dodá stovku podvozků do Brazílie

tatra logo
Kopřivnice - Tatra dodá ve zbytku letošního a v průběhu příštího roku stovku podvozků a dalších částí na bázi Tatry 815 do Brazílie, kde je místní firma Avibras přestaví na speciální vojenská vozidla.

Automobilka TPCA tento týden nevyrábí, připravuje nové modely

TPCA logo
Ovčáry - Kolínská automobilka TPCA, která připravuje novou generaci malých městských vozů, tento týden nevyrábí a provádí technické úpravy na linkách.

BMW představila nový model Mini a plány na investice v Británii

Mini logo
Oxford - Německý producent luxusních automobilů BMW dnes představil novou verzi modelu Mini, kterou začne tento týden vyrábět ve své britské továrně nedaleko Oxfordu.

Úřady v USA vyšetřují vzplanutí u elektrických vozů Tesla

tesla car logo
Washington - Americký Úřad pro bezpečnost silniční dopravy (NHTSA) zahájil vyšetřování případů opakovaných vzplanutí baterií u elektrických sportovních vozů Model S firmy Tesla Motors.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...