1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Německá automobilka Audi zvažuje výstavbu továrny na výrobu elektromobilů v USA

Audi q5 offers1
Berlín - Německá automobilka Audi zvažuje výstavbu továrny na výrobu elektromobilů ve Spojených státech, aby tak využila subvence, které nabízí americký zákon o snižování inflace (IRA). Informovala o tom agentura Reuters. Audi je stejně jako Škoda Auto a další značky součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.

Německé automobilky vyzývají vládu k větší podpoře výstavby dobíjecích stanic

elektromobil nabijanie
Berlín - Německé automobilky Volkswagen a Mercedes-Benz vyzývají německou vládu k větší podpoře výstavby dobíjecích stanic pro elektromobily. Rozvoj dobíjecí infrastruktury je podle nich potřebný k rychlejšímu přechodu od automobilů se spalovacími motory k elektromobilům.

Automobilka Stellantis je optimistická ohledně vyhlídek německé značky Opel

opel logo 2
Berlín - Mezinárodní automobilová skupina Stellantis je optimistická ohledně vyhlídek své německé divize Opel. Věří, že Opel bude moci i nadále fungovat jako samostatná značka. V rozhovoru s německým časopisem Automobilwoche to řekl šéf evropských aktivit skupiny Uwe Hochgeschurtz.

Firma DFK Cab, která vyrábí automobilové kabiny, loni navýšila tržby i zisk

growth chart 3
Uherské Hradiště - Společnost DFK Cab, která v Uherském Hradišti vyrábí automobilové kabiny, loni navýšila tržby na 499 milionů korun. O rok dříve zaznamenala tržby zhruba za 392,3 milionu korun.

Tesla uvažuje o převzetí těžaře kovů Sigma Lithium

tesla car logo
New York - Americký výrobce elektromobilů Tesla uvažuje o převzetí společnosti Sigma Lithium, která se zabývá těžbou kovů potřebných pro baterie. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Akcie firmy Sigma Lithium na zprávu reagovaly silným růstem.

Slovenská firma Aeromobil, která stála za vývojem létajícího auta, končí činnost

auto stierace
Bratislava - Slovenská firma Aeromobil, která stála za vývojem létajícího auta, oznámila ukončení činnosti. Krok zdůvodnila tím, že nezískala nové investory. Například v roce 2017 společnost představila novou generaci modelu létajícího vozidla a zároveň zahájila přijímání předběžných objednávek.

Automobilka Ford propustí v Evropě 3800 lidí, je to asi 11 procent zaměstnanců

Ford logo 3
Kolín nad Rýnem - Americká automobilka Ford plánuje v příštích třech letech zrušit v Evropě asi 3800 pracovních míst, což je zhruba 11 procent její celkové pracovní síly v regionu. Propouštění se dotkne zaměstnanců ve vývoji a v administrativě, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

Výrobce elektromobilů BYD plánuje v Číně závod na baterie za 1,2 miliardy USD

byd logo
Šanghaj - Čínská společnost BYD, která je největším výrobcem elektromobilů na světě, plánuje investovat v Číně 1,2 miliardy USD (26,6 miliardy Kč) do výstavby nového závodu na baterie pro elektromobily. S odvoláním na dokumentaci o posouzení vlivu na životní prostředí to uvedla agentura Reuters.

Pracovníkům nošovické automobilky Hyundai vzrostou od dubna mzdy o 11,7 procenta

hyunday i 10
Nošovice - Zaměstnancům automobilky Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku vzrostou od dubna základní mzdy v průměru nejméně o 11,7 procenta. Od 1. ledna 2024 jim pak mzdy stoupnou o dalších 7,8 procenta. Budou mít rovněž nárok například na mimořádné bonusy v celkové výši 40.000 korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...