1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ford chce zrušit přes 1000 pracovních míst v německé továrně

ford logo 2
Berlín - Americká automobilka Ford Motor hodlá ve své hlavní německé továrně v Kolíně na Rýnem zrušit více než tisícovku pracovních míst. Informoval o tom německý list Automobilwoche s odvoláním na své zdroje. Ford v Německu zaměstnává kolem 20.000 lidí, z toho 14.000 v kolínské továrně, napsala agentura Reuters.

Hirschmann Automotive VS s.r.o.

Hirschmann automotive 22
Rosteme. Pomohla nám včasná orientace na elektromobily

Z granulátu vyrábí společnost Hirschmann Automotive VS s.r.o., komponenty pro automobilový průmysl. Nejčastěji jde o konektory. Před pár lety se začala orientovat na elektromobilitu a tento strategický krok se vyplatil. Loni rozběhla výrobu v nové hale a očekává další nárůst objemů.

Prodej hybridních aut loni stoupl o 22 procent na 28.229 vozů

charging e car
Praha - Češi si loni pořídili 28.229 hybridních vozů, což je o 22 procent více než v roce 2021. Z toho počet plug-in hybridů klesl o pět procent na 3560 aut. Množství nových elektromobilů se loni zvýšilo o 47 procent na 3892 vozů. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.

Šéf automobilky Stellantis varoval před dalším zavíráním závodů

Stellantis logo
Las Vegas (USA) - Pokud vysoké ceny elektromobilů způsobí, že automobilový trh klesne z úrovně před pandemií, bude nutné zavřít další závody na výrobu aut. Na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas to novinářům řekl šéf nadnárodní automobilové společnosti Stellantis Carlos Tavares.

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 322.500 automobilů, víc než předloni

hyundai tuscon car1
Nošovice - Automobilka Hyundai vyrobila loni v Nošovicích na Frýdecko-Místecku 322.500 aut. Bylo to o 47.500 vozů více než předloni, nárůst činil 17,3 procenta. Letošní plán výroby je stanoven na 328.500 vozů. ČTK to sdělil mluvčí závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) Petr Michník.

Odbyt automobilky Volvo Cars loni klesl kvůli výrobním problémům

volvo logo
Stockholm - Odbyt švédského výrobce osobních automobilů Volvo Cars se v loňském roce propadl o 12 procent na 615.121 vozů. Za jeho poklesem stály výrobní problémy způsobené nedostatkem součástek a koronavirovými uzávěrami v Číně. Oznámila to firma. V samotném prosinci se však odbyt meziročně zvýšil o 13 procent na 72.663 vozů.

Táborský Brisk se loni dostal do zisku, tržby měl jako před covidem

brisk Tabor logo
Tábor - Táborské firmě Brisk, která vyrábí zapalovací svíčky a snímače ovlivňující vstřikování paliva do motoru, stouply loni meziročně tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží o 13 procent na 705,9 milionu Kč. Byly tak podobné jako v posledním předcovidovém roce 2019.

Automobilka BMW rozšiřuje investici do továrny na elektromobily v Maďarsku

BMW Logo1
Debrecín (Maďarsko) - Německá automobilka BMW se rozhodla zvýšit plánovanou investici do továrny na výrobu elektromobilů v Maďarsku na více než dvě miliardy eur (zhruba 49 miliard Kč).

Jaguar Land Rover kvůli nedostatku čipů snižuje výrobu v britských závodech

Jaguar Land Rover
Londýn - Automobilka Jaguar Land Rover kvůli přetrvávajícímu nedostatku čipů snižuje výrobu ve svých továrnách v britských městech Solihull a Halewood. Předpokládá se, že toto opatření bude pouze dočasné, uvedla dnes BBC. Závodu automobilky Jaguar Land Rover v Nitře na Slovensku se opatření podle ní netýká.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...