1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výroba aut do konce srpna stoupla o 17 procent na 922.446 vozů

Automotive kmh
Praha - Výroba osobních aut v Česku za osm měsíců meziročně vzrostla o 17,1 procenta na 922.446 vozů. Bateriové vozy tvořily 12,5 procenta produkce. V samotném srpnu celková výroba klesla o 7,9 procenta na 95.385 vozů kvůli požáru ve firmě Novares CZ v Žebráku, která dodává plastové díly pro Toyotu.

Slovenský Inobat a jeho spoluvlastník připravují výstavbu továrny na baterie

Inobat logo 23
Bratislava - Slovenská firma InoBat a její nový spoluvlastník Gotion High-Tech podepsaly předběžnou dohodu o společné výstavbě velké továrny na výrobu baterií pro elektromobily.

Výrobu aut v Německu ohrožuje Čína, ukázala studie institutu IW

cars parking
Berlín - Dovoz čínských automobilů a automobilových součástek do Německa v první polovině roku vzrostl o 75 procent, i když celkový dovoz z Číny klesl. Vývoz aut a dílů z Německa do Číny se pak snížil o 21 procent. Ve své zprávě to uvádí německý ekonomický institut IW.

Výrobce autodílů Brose CZ vytvořil loni tržby 13,37 miliardy Kč, zisk mu stoupl

Brose logo
Kopřivnice - Společnost Brose CZ, která vyrábí kovové automobilové díly, vytvořila loni tržby 13,37 miliardy korun. Oproti předchozímu roku byly o 1,31 miliardy nižší. Čistý zisk ale firmě meziročně vzrostl o 45,7 milionu na 486,2 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Goodyear v rámci restrukturalizace zruší 1200 pracovních míst

goodyear tyres
Detroit - Americký výrobce pneumatik Goodyear Tire & Rubber schválil restrukturalizační plán pro Evropu, Blízký východ a Afriku, který povede ke zrušení 1200 pracovních míst. Firma to podle agentury Reuters uvedla ve zprávě pro regulátory. Goodyear po celém světě zaměstnává kolem 74.000 lidí.

Auta zjistí o soukromí lidí leccos a automobilky data prodávají, tvrdí průzkum

Automotive kmh
Londýn - Výrobci automobilů ve velkém nabízejí k prodeji data o majitelích vozů včetně záznamu jejich hlasů, údajů o zdravotním stavu či sexuální aktivitě. Podle médií to zjistil průzkum neziskové internetové společnosti Mozilla Foundation mezi 15 světovými automobilkami.

Škoda Auto kvůli dopadům záplav na dodavatele ve Slovinsku omezí výrobu

Skoda logo2
Mladá Boleslav - Automobilka Škoda Auto přechodně omezí výrobu ve svých továrnách v Mladé Boleslavi a Kvasinách na Rychnovsku. Zdůvodnila to dopadem záplav ve Slovinsku na svého významného dodavatele.

Itálie po protestech odložila regionální plán na omezení starších naftových aut

cars parking
Řím - Italská vláda po protestech motoristů o rok odložila plán severozápadního regionu Piemont na omezení provozu starších naftových automobilů. Plán počítá se zákazem starších naftových vozů ve městech v denních hodinách během pracovního týdne, napsala agentura Reuters.

Ceny elektromobilů a aut se spalovacím motorem se do roku 2027 srovnají

car exhaust
Stamford - Ceny automobilů s čistě elektrickým pohonem se podle analytiků do roku 2027 dostanou na úroveň cen srovnatelných vozů se spalovacím motorem. Uvedla to výzkumná společnost Gartner v dnešní tiskové zprávě.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...