1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Problémy kolem čipů chce firma nechat za sebou

Skoda logo2
Wolfsburg (Německo) - Nový generální ředitel automobilky Škoda Auto označil za svůj hlavní cíl nechat za sebou problémy s dodávkami a s nedostatkem polovodičů, a zkrátit klientům čekací dobu na nové auto. Klaus Zellmer, který v čele dceřiné firmy německého Volkswagenu střídá Thomase Schäfera, to řekl při nástupu do funkce.

Automobilka Volvo Cars postaví na Slovensku závod na výrobu elektrických aut

volvo logo1
Bratislava - Švédská automobilka Volvo Cars postaví na východě Slovenska závod na výrobu elektrických aut. Investice dosáhne 1,2 miliardy eur (29,6 miliardy korun), z toho pětinu tvoří předpokládaná podpora státu. ČTK o tom dnes informovalo slovenské ministerstvo hospodářství.

Globální nedostatek polovodičů bude pokračovat i v příštím roce

Mercedes Benz logo1
Mnichov - Celosvětový nedostatek polovodičů, který narušuje výrobu automobilového sektoru, bude pokračovat i v příštím roce. Řekl to dnes šéf německé automobilky Mercedes-Benz Ola Källenius.

Výrobce autodílů Bosch Diesel v Jihlavě loni zvýšil tržby a vrátil se do zisku

bosch logo
Jihlava - Společnost Bosch Diesel v Jihlavě loni zvýšila tržby za prodej výrobků a služeb o 13,4 procenta na 23,47 miliardy korun. Výrobce vstřikovacích zařízení do naftových motorů vykázal po zdanění zisk 517,7 milionu korun, zatímco předloni skončilo jeho roční hospodaření ztrátou 109,2 milionu Kč.

Elektrická a hybridní auta budou do roku 2030 ve Ferrari tvořit 80 procent

ferrari logo
Maranello - Elektrické a hybridní modely by se měly do roku 2030 ve společnosti Ferrari na celkovém prodeji aut podílet z 80 procent. Italská automobilka uvedla, že do roku 2026 plánuje investovat 4,4 miliardy eur (108,9 miliardy Kč), převážně do vývoje nových produktů.

Výroba aut v květnu stoupla o 12,8 pct na 120.186 vozů, poprvé víc než loni

Automotive kmh
Praha - Automobilky letos v květnu vyrobily 120.186 osobních aut, což je o 12,8 procenta více než ve stejném měsíci loni. Poprvé tak letos zaznamenaly meziroční růst a zároveň se s měsíčním objemem produkce vrátily k předkrizovým číslům. Výroba za pět měsíců 481.535 aut byla ale stále o 14 procent nižší než loni.

Tesla v USA zvyšuje ceny všech svých aut, dráž nakupuje suroviny

tesla car logo
Austin - Americký výrobce elektromobilů Tesla zvyšuje ve Spojených státech ceny všech svých aut. Například Model Y Long-Range stojí 65.990 dolarů (1,57 milionu Kč), což je proti dosavadní ceně nárůst o 4,7 procenta. Ukazují to ceny, které firma uvádí na svém webu. Základní cena vozidla před úsporami činí 67.990 USD (téměř 1,62 milionu Kč).

Automobilka Ford svolává téměř tři miliony vozů kvůli problému s řazením

Ford logo 3
Detroit - Americká automobilka Ford Motor svolává 2,9 milionu vozů kvůli problému s řazením. Informoval o tom dnes americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

Tesla v Číně dál nabírá zaměstnance, navzdory varování o nutnosti propouštět

tesla car logo
Šanghaj - Americká automobilka Tesla v Číně dál nabírá nové zaměstnance a před on-line náborem přidala dalších více než 20 pracovních pozic. Její šéf Elon Musk přitom asi před týdnem varoval, že firma bude muset propouštět a že v některých částech podniku je už příliš mnoho lidí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...