1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ŠKODA AUTO posiluje výrobu kabelových svazků

Skoda logo
V úzké spolupráci s dotčenými dodavateli ŠKODA AUTO duplikovala výrobu kabelových svazků z Ukrajiny do České republiky. Zároveň si automobilka zajistila také novou výrobní kapacitu v Maroku a dalších zemích.

Ruský AvtoVAZ příští týden obnoví výrobu svého nejprodávanějšího modelu

autovaz logo
Moskva - Největší ruská automobilka AvtoVAZ příští týden ve středu obnoví výrobu svého nejprodávanějšího modelu Lada Granta. S odkazem na sdělení firmy to dnes uvedla agentura Reuters. AvtoVAZ v březnu musel omezit své výrobní aktivity kvůli nedostatku elektronických součástek v důsledku sankcí, které vůči Rusku zavedly západní země.

Budějovický Bosch začne do dvou let vyrábět díly pro elektromobily

bosch logo
České Budějovice - Českobudějovická firma Robert Bosch začne do dvou let vyrábět součástky pro elektromobily. Rozvíjí také vodíkové technologie. Loni měla obrat 17,7 miliardy Kč, meziročně o necelá dvě procenta vyšší. Začátkem června zprovoznila novou budovu pro vývoj a laboratoře za osm milionů eur (téměř 200 milionů Kč).

Ford na středozápadě USA investuje 3,7 mld. USD a vytvoří 6200 nových míst

Ford logo 3
Detroit - Americká automobilka Ford vytvoří ve třech továrnách na americkém středozápadě 6200 nových pracovních míst. Do zmíněných závodů ve státech Michigan, Missouri a Ohio, kde plánuje vyrábět více elektromobilů, investuje 3,7 miliardy dolarů (zhruba 85 miliard Kč).

USA obvinily divizi automobilky Stellantis kvůli podvodům s emisemi

usa map flag
Washington - Americké ministerstvo spravedlnosti v rámci několikaletého vyšetřování emisních podvodů vozů s naftovým motorem obvinilo americkou divizi společnosti Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ze zločinného spolčení.

Výrobce automobilových zámků Kiekert-CS loni snížil zisk na 217 milionů korun

Kiekert 20
Přelouč - Společnost Kiekert-CS, která v Přelouči na Pardubicku vyrábí zámky a zámkové systémy pro automobily, vloni vytvořila zisk po zdanění téměř 217 milionů korun. Výsledek je asi o 17 milionů korun nižší než v roce 2020.

Hyundai plánuje v USA investovat pět miliard USD do moderních technologií

hyunday i 10
New York/Soul - Jihokorejský výrobce aut Hyundai Motor Group plánuje investovat ve Spojených státech pět miliard USD (166,5 miliardy Kč), aby posílil spolupráci s americkými firmami v oblasti technologií, jako je robotika, městská letecká mobilita, autonomní řízení a umělá inteligence.

Jihočeská firma, jež předělává auta postiženým, cílí na elektromobily

cars parking
Slapy u Tábora - Firma API CZ, která na Táborsku upravuje auta pro lidi s tělesným postižením, vyvinula sklopnou desku do elektroaut. Chce se ucházet o zakázky na vozy pro veřejnou dopravu či taxislužbu některých evropských měst. Kvůli odstávkám automobilek i chybějícím zaměstnancům teď vyrábí na 50 procent.

V Srbsku ukončí výrobu Fiatu 500 L, továrna přejde na elektromobily

Fiat logo2
Bělehrad - Automobilka Stellantis v Srbsku ukončí léta klesající výrobu modelu Fiat 500 L. Majitel továrny ve městě Kragujevac se ji chystá přestavět a od roku 2024 v ní vyrábět elektromobily. S odkazem na srbská média o tom informovala agentura APA.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...