1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Automobilka Mercedes-Benz ve čtvrtletí zvýšila provozní zisk o 11 procent

Mercedes Benz logo1
Stuttgart (Německo) - Německý výrobce luxusních aut Mercedes-Benz v prvním čtvrtletí zvýšil zisk před úroky a zdaněním o 11 procent na 5,2 miliardy eur (127,5 miliardy Kč).

Výrobce luxusních vozů Ferrari kvůli brzdám svolává v Číně přes 2000 aut

ferrari logo
Maranello (Itálie) - Italský výrobce luxusních sportovních vozů Ferrari v Číně stahuje přes 2000 aut. Jejich majitele dnes na webu státního úřadu pro regulaci trhu firma varovala před možným problémem s brzdami. Počet vozů zhruba odpovídá všem autům, která podnik v Číně prodal od roku 2018 do letošního března, informovala agentura Bloomberg.

Výrobci světlometů Varroc Lighting Systems klesly tržby o 2,5 procenta

Car light
Šenov u Nového Jičína - Výrobce světlometů Varroc Lighting Systems z Šenova u Nového Jičína vytvořil ve fiskálním roce končícím 31. březnem 2021 tržby 14,12 miliardy korun. Proti předchozímu roku byly o 367 milionů korun, tedy 2,5 procenta, nižší.

Šéf automobilky BMW varuje před výlučnou orientací na elektromobilitu

BMW Logo1
Berlín/New York - Šéf německého výrobce vozů BMW Oliver Zipse varuje před výlučnou orientací na elektromobilitu. Automobilky podle něj tlačí do přílišné závislosti na několika málo zemích, především na Číně. Trh pro automobily se spalovacím motorem tu přitom stále je, řekl podle agentury Reuters.

Volkswagen podle předběžných údajů výrazně zvýšil čtvrtletní provozní zisk

vw
Wolfsburg - Německý automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je rovněž Škoda Auto, zvýšil v letošním prvním čtvrtletí provozní zisk na zhruba 8,5 miliardy eur (přes 200 miliard Kč) ze 4,8 miliardy eur před rokem. Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes firma zveřejnila. Nárůstu zisku nezabránil ani výrazný pokles odbytu.

Ferrari letos uvede na trh svůj první sportovně-užitkový vůz

ferrari logo
Maranello (Itálie) - Italský výrobce luxusních sportovních automobilů Ferrari ještě v letošním roce uvede na trh svůj první sportovně-užitkový vůz (SUV), který ponese název Purosangue (plnokrevník). Informovala o tom dnes agentura APA s odvoláním na šéfa podniku Benedetta Vignu.

Honda v příštím desetiletí investuje 64 miliard USD do výzkumu a vývoje

honda logo 1
Tokio - Automobilka Honda Motor v příštím desetiletí investuje 64 miliard dolarů (1,4 bilionu Kč) do výzkumu a vývoje. Do roku 2030 chce na světový trh uvést 30 modelů elektromobilů. Informovala o tom dnes tato japonská společnost. Do téhož termínu má v plánu ročně vyrábět dva miliony vozů s elektrickým pohonem.

ŠKODA AUTO vyrobila čtyřmiliontou automatickou převodovku

skoda octavia
Od zahájení výroby v roce 2012 vyrobila ŠKODA AUTO ve svém závodě ve Vrchlabí čtyřmiliontou přímo řazenou automatickou převodovku DQ200. Dvouspojkové převodovky se používají v modelech české automobilky a zároveň také ve vozech dalších značek koncernu Volkswagen.

Nová ŠKODA SLAVIA: Druhý vůz v rámci projektu INDIA 2.0

Skoda logo
Druhý model značky ŠKODA postavený na platformě MQB-A0-IN, která je speciálně vyvinutá pro indický trh

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...