1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Čínský CATL chce investovat do zpracování starých baterií

car battery
Peking - Čínský výrobce baterií pro elektromobily CATL plánuje nový projekt využití starých baterií, ze kterých chce získávat lithiové a další materiály. Celková investice má činit 23,8 miliardy jüanů (77 miliard Kč), oznámila dnes společnost.

Mohelnické továrně Hella v roce 2021/22 klesly tržby o 2,9 mld. na 12,2 mld. Kč

Hella autotechnik nova 15
Mohelnice - Mohelnické společnosti Hella Autotechnik Nova, která patří k předním tuzemským výrobcům světlometů pro auta, v účetním roce 2021/2022 do konce loňského května klesly tržby o 2,9 miliardy korun na 12,218 miliardy korun z 15,129 miliardy korun v roce předchozím.

Tesla investuje přes 3,6 miliardy USD do rozšíření výrobního komplexu v Nevadě

tesla car logo
Tesla Austin - Americký výrobce elektromobilů Tesla investuje přes 3,6 miliardy dolarů (zhruba 79 miliard Kč) do rozšíření svého výrobního komplexu v Nevadě. Součástí investice budou dva nové závody, jeden na výrobu nákladních elektromobilů Semi a druhý na výrobu nového typu bateriových článků.

Kolínská Toyota v únoru zastaví kvůli nedostatku komponentů výrobu

toyota logo blue
Kolín - Automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně zastaví v únoru kvůli nedostatku komponentů výrobu, poslední směna je plánovaná na 31. leden, řekl ČTK mluvčí automobilky Tomáš Paroubek.

Výroba elektrických aut loni v ČR stoupla o 11 procent na 134.944 vozů

car factory2
Praha - Automobilky v Česku loni vyrobily 134.944 elektrických osobních vozů do zásuvky, což je meziroční nárůst o 11 procent. Jejich podíl na celkové produkci však zůstal stejný jako v roce 2021, tedy 11 procent. Vyplývá to z údajů Sdružení automobilového průmyslu.

Ford chce zrušit přes 1000 pracovních míst v německé továrně

ford logo 2
Berlín - Americká automobilka Ford Motor hodlá ve své hlavní německé továrně v Kolíně na Rýnem zrušit více než tisícovku pracovních míst. Informoval o tom německý list Automobilwoche s odvoláním na své zdroje. Ford v Německu zaměstnává kolem 20.000 lidí, z toho 14.000 v kolínské továrně, napsala agentura Reuters.

Hirschmann Automotive VS s.r.o.

Hirschmann automotive 22
Rosteme. Pomohla nám včasná orientace na elektromobily

Z granulátu vyrábí společnost Hirschmann Automotive VS s.r.o., komponenty pro automobilový průmysl. Nejčastěji jde o konektory. Před pár lety se začala orientovat na elektromobilitu a tento strategický krok se vyplatil. Loni rozběhla výrobu v nové hale a očekává další nárůst objemů.

Prodej hybridních aut loni stoupl o 22 procent na 28.229 vozů

charging e car
Praha - Češi si loni pořídili 28.229 hybridních vozů, což je o 22 procent více než v roce 2021. Z toho počet plug-in hybridů klesl o pět procent na 3560 aut. Množství nových elektromobilů se loni zvýšilo o 47 procent na 3892 vozů. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.

Šéf automobilky Stellantis varoval před dalším zavíráním závodů

Stellantis logo
Las Vegas (USA) - Pokud vysoké ceny elektromobilů způsobí, že automobilový trh klesne z úrovně před pandemií, bude nutné zavřít další závody na výrobu aut. Na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas to novinářům řekl šéf nadnárodní automobilové společnosti Stellantis Carlos Tavares.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...