1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

TATRA TRUCKS vyrobila již 10 tisíc vozů pod českými vlastníky

tatra logo
TATRA TRUCKS ve středu 27. dubna slavnostně představila hostům a zástupcům médií desetitisící vůz značky TATRA, který vyrobila od doby, kdy značku a továrnu TATRA i vše s nimi související převzali současní čeští vlastníci – majitelé skupin Czechoslovak Group a Promet Group.

Provozní zisk automobilky Volvo Cars klesl v prvním čtvrtletí o 28 procent

volvo logo1
Stockholm - Provozní zisk švédského výrobce osobních aut Volvo v prvním čtvrtletí klesl o 28 procent na šest miliard švédských korun (SEK; 14,3 miliardy Kč). Jedním z důvodů je růst nákladů a nižší zisk ze společných podniků. Nedostatek čipů také omezil výrobu na konci prvního čtvrtletí, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

Volkswagen na Slovensku nepatrně snížil výrobu a ukončil produkci dvou modelů

vw
Bratislava - Slovenská divize německé automobilky Volkswagen loni nepatrně snížila výrobu vozidel a také ukončila montáž elektrických modelů Škoda Citigo a Seat Mii. Oznámila to společnost. Bratislavská továrna Volkswagenu i letos opakovaně přerušovala montáž automobilů kvůli výpadkům v dodávkách součástek.

Automobilka Mercedes-Benz ve čtvrtletí zvýšila provozní zisk o 11 procent

Mercedes Benz logo1
Stuttgart (Německo) - Německý výrobce luxusních aut Mercedes-Benz v prvním čtvrtletí zvýšil zisk před úroky a zdaněním o 11 procent na 5,2 miliardy eur (127,5 miliardy Kč).

Výrobce luxusních vozů Ferrari kvůli brzdám svolává v Číně přes 2000 aut

ferrari logo
Maranello (Itálie) - Italský výrobce luxusních sportovních vozů Ferrari v Číně stahuje přes 2000 aut. Jejich majitele dnes na webu státního úřadu pro regulaci trhu firma varovala před možným problémem s brzdami. Počet vozů zhruba odpovídá všem autům, která podnik v Číně prodal od roku 2018 do letošního března, informovala agentura Bloomberg.

Výrobci světlometů Varroc Lighting Systems klesly tržby o 2,5 procenta

Car light
Šenov u Nového Jičína - Výrobce světlometů Varroc Lighting Systems z Šenova u Nového Jičína vytvořil ve fiskálním roce končícím 31. březnem 2021 tržby 14,12 miliardy korun. Proti předchozímu roku byly o 367 milionů korun, tedy 2,5 procenta, nižší.

Šéf automobilky BMW varuje před výlučnou orientací na elektromobilitu

BMW Logo1
Berlín/New York - Šéf německého výrobce vozů BMW Oliver Zipse varuje před výlučnou orientací na elektromobilitu. Automobilky podle něj tlačí do přílišné závislosti na několika málo zemích, především na Číně. Trh pro automobily se spalovacím motorem tu přitom stále je, řekl podle agentury Reuters.

Volkswagen podle předběžných údajů výrazně zvýšil čtvrtletní provozní zisk

vw
Wolfsburg - Německý automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je rovněž Škoda Auto, zvýšil v letošním prvním čtvrtletí provozní zisk na zhruba 8,5 miliardy eur (přes 200 miliard Kč) ze 4,8 miliardy eur před rokem. Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes firma zveřejnila. Nárůstu zisku nezabránil ani výrazný pokles odbytu.

Ferrari letos uvede na trh svůj první sportovně-užitkový vůz

ferrari logo
Maranello (Itálie) - Italský výrobce luxusních sportovních automobilů Ferrari ještě v letošním roce uvede na trh svůj první sportovně-užitkový vůz (SUV), který ponese název Purosangue (plnokrevník). Informovala o tom dnes agentura APA s odvoláním na šéfa podniku Benedetta Vignu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...