1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Hyundai a LGES investují v USA do výroby baterií další dvě miliardy USD

Electric battery factory
New York - Jihokorejské společnosti Hyundai Motor Group a LG Energy Solution (LGES) investují další dvě miliardy USD (44,4 miliardy Kč) do výroby baterií pro elektromobily v americkém státě Georgia. Závod na baterie je součástí výrobního komplexu, ve kterém se budou montovat elektromobily Hyundai.

Hyundai Motor Group koupí podíl ve firmě Korea Zinc

Hyundai Logo
Soul - Jihokorejská automobilová skupina Hyundai Motor Group zaplatí 527,2 miliardy wonů (zhruba devět miliard Kč) za převzetí pětiprocentního podílu ve společnosti Korea Zinc, která je předním provozovatelem hutí na neželezné kovy.

Výroba osobních aut v Británii v červenci stoupla o třetinu, roste už půl roku

british flag
Londýn - Výroba osobních automobilů v Británii se v červenci meziročně zvýšila o 31,6 procenta na 76.451 vozů. Nárůst tak vykázala již šestý měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů britského svazu výrobců a prodejců aut SMMT. V období od ledna do července produkce meziročně stoupla o 14,2 procenta na 526.619 vozů.

Automobilka Volkswagen kvůli povodním ve Slovinsku čeká výpadky ve výrobě

volkswagen factory
Wolfsburg - Některé továrny německé automobilky Volkswagen postihnou výpadky ve výrobě, záplavy ve Slovinsku totiž narušily dodavatelský řetězec. Agentuře Reuters to řekl mluvčí podniku. Německý automobilový koncern Volkswagen je největším výrobcem aut v Evropě.

SK On postaví v Jižní Koreji nový závod na baterie pro elektromobily

Electric battery factory
Soul - Výrobce baterií SK On investuje do výstavby nové továrny na výroby baterií pro elektromobily v Jižní Koreji 1,5 bilionu wonů (24,7 miliardy Kč). Bude to již třetí závod firmy na domácím trhu a zvýší její domácí kapacitu výroby více než trojnásobně. Uvedla to SK On v dnešním prohlášení.

Němečtí dodavatelé autodílů čelí největší výzvě ve své historii

german flag1
Berlín - Mnozí němečtí dodavatelé automobilových součástek čelí v souvislosti s přechodem automobilového průmyslu od vozů se spalovacím motorem k elektromobilům největší výzvě ve své historii. Agentuře DPA to řekla šéfka německého svazu automobilového průmyslu VDA Hildegard Müllerová.

Nedostatek čipů v Německu podle manažerky Audi potrvá ještě roky

audi logo1
Berlín - Nedostatek čipů v německém automobilovém průmyslu bude trvat ještě roky, a to navzdory plánům výrobců polovodičů na výstavbu továren v Německu. V rozhovoru s listem Augsburger Allgemeine to uvedla členka představenstva německého výrobce luxusních automobilů Audi Renate Vachenauerová, která má na starosti nákupní aktivity.

Hyundai zahájil v Nošovicích výrobu nového modelu elektromobilu Kona

Hyundai Logo
Nošovice - Automobilka Hyundai chce v závodě v Nošovicích na Frýdecko-Místecku do konce roku vyrobit 21.000 elektromobilů nové řady Kona Electric. Jde o první auto na elektrický pohon, které se v Česku začalo v roce 2020 sériově vyrábět. Zatím bylo vyrobeno 105.000 vozů určených především pro Německo, Francii, Norsko a Nizozemsko.

Výroba aut v Německu se zvyšuje, zůstává ale pod úrovní z doby před pandemií

cars parking2
Berlín - Výroba osobních automobilů v Německu se v letošním roce zvyšuje, nadále však zůstává pod úrovní z doby před pandemií covidu-19. Vyplývá to z údajů německého svazu automobilového průmyslu VDA. V období od ledna do července produkce meziročně vzrostla o 31 procent na 2,5 milionu vozů.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...