1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Škoda Auto zvýšila za tři čtvrtletí výrobu meziročně o 14,6 pct na 777.500 vozů

skoda rapid
Praha - Automobilka Škoda Auto zvýšila za tři čtvrtletí celosvětově výrobu meziročně o 14,6 procenta na 777.500 vozů. Investice bez nákladů na vývoj klesly o 16,9 procenta na 503 milionů eur, tedy téměř 12,4 miliardy korun. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy společnosti.

Automobilka Ford se za třetí čtvrtletí díky absenci odpisů vrátila k zisku

ford logo 2
Dearborn - Americká automobilka Ford Motor se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku, a to díky absenci mimořádných odpisů, které zaúčtovala loni. Čistý zisk za červenec až září činil 1,2 miliardy USD (28 miliard Kč) ve srovnání se ztrátou 827 milionů USD ve stejném období loni. Automobilka to uvedla ve čtvrteční tiskové zprávě.

Zisk výrobce motocyklů Harley-Davidson klesl, akcie výrazně oslabily

Harley Davidson Logo
Milwaukee - Čistý zisk amerického výrobce motocyklů Harley-Davidson se ve třetím čtvrtletí propadl téměř o čtvrtinu na 199 milionů dolarů (necelých pět miliard Kč) z 261 milionů dolarů před rokem. Firma to oznámila v dnešní tiskové zprávě.

Provozní zisk Mercedesu klesl o 6,8 pct. na 4,3 mld. eur, mírně překonal odhady

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Provozní zisk německého výrobce luxusních vozů Mercedes ve třetím čtvrtletí klesl o 6,8 procenta na 4,3 miliardy eur (přes 106 miliard Kč). Mírně překonal odhady analytiků. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Důležitá divize osobních automobilů byla ale méně zisková, než se čekalo.

Volkswagen a Umicore postaví v Polsku závod na výrobu komponent pro baterie

volkswagen logo3
Berlín - V Polsku se budou vyrábět komponenty baterií pro elektromobily Volkswagen. Podnik IONWAY založený automobilovým koncernem a belgickou skupinou Umicore postaví svůj první závod na výrobu katodového aktivního materiálu v polském městě Nisa na jihu země.

Škoda Auto vyrobila ve Vrchlabí pět milionů převodovek, tempo výroby zrychlila

Skoda logo
Vrchlabí - Automobilka Škoda Auto vyrobila v závodě ve Vrchlabí na Trutnovsku pět milionů převodovek. Škoda Auto o tom informovala ČTK. Tempo produkce závod s asi 1000 zaměstnanci zrychlil na úroveň před epidemií koronaviru.

Volvo Cars do začátku roku 2024 ukončí výrobu zbývajících dieselových modelů

volvo logo1
Stockholm - Švédský výrobce osobních automobilů Volvo Cars do začátku příštího roku ukončí výrobu všech zbývajících modelů s dieselovými motory. Dál se zaměří na přechod k elektromobilitě, jak avizovala dříve.

Výroba aut do konce srpna stoupla o 17 procent na 922.446 vozů

Automotive kmh
Praha - Výroba osobních aut v Česku za osm měsíců meziročně vzrostla o 17,1 procenta na 922.446 vozů. Bateriové vozy tvořily 12,5 procenta produkce. V samotném srpnu celková výroba klesla o 7,9 procenta na 95.385 vozů kvůli požáru ve firmě Novares CZ v Žebráku, která dodává plastové díly pro Toyotu.

Slovenský Inobat a jeho spoluvlastník připravují výstavbu továrny na baterie

Inobat logo 23
Bratislava - Slovenská firma InoBat a její nový spoluvlastník Gotion High-Tech podepsaly předběžnou dohodu o společné výstavbě velké továrny na výrobu baterií pro elektromobily.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...