1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 322.500 automobilů, víc než předloni

hyundai tuscon car1
Nošovice - Automobilka Hyundai vyrobila loni v Nošovicích na Frýdecko-Místecku 322.500 aut. Bylo to o 47.500 vozů více než předloni, nárůst činil 17,3 procenta. Letošní plán výroby je stanoven na 328.500 vozů. ČTK to sdělil mluvčí závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) Petr Michník.

Odbyt automobilky Volvo Cars loni klesl kvůli výrobním problémům

volvo logo
Stockholm - Odbyt švédského výrobce osobních automobilů Volvo Cars se v loňském roce propadl o 12 procent na 615.121 vozů. Za jeho poklesem stály výrobní problémy způsobené nedostatkem součástek a koronavirovými uzávěrami v Číně. Oznámila to firma. V samotném prosinci se však odbyt meziročně zvýšil o 13 procent na 72.663 vozů.

Táborský Brisk se loni dostal do zisku, tržby měl jako před covidem

brisk Tabor logo
Tábor - Táborské firmě Brisk, která vyrábí zapalovací svíčky a snímače ovlivňující vstřikování paliva do motoru, stouply loni meziročně tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží o 13 procent na 705,9 milionu Kč. Byly tak podobné jako v posledním předcovidovém roce 2019.

Automobilka BMW rozšiřuje investici do továrny na elektromobily v Maďarsku

BMW Logo1
Debrecín (Maďarsko) - Německá automobilka BMW se rozhodla zvýšit plánovanou investici do továrny na výrobu elektromobilů v Maďarsku na více než dvě miliardy eur (zhruba 49 miliard Kč).

Jaguar Land Rover kvůli nedostatku čipů snižuje výrobu v britských závodech

Jaguar Land Rover
Londýn - Automobilka Jaguar Land Rover kvůli přetrvávajícímu nedostatku čipů snižuje výrobu ve svých továrnách v britských městech Solihull a Halewood. Předpokládá se, že toto opatření bude pouze dočasné, uvedla dnes BBC. Závodu automobilky Jaguar Land Rover v Nitře na Slovensku se opatření podle ní netýká.

Automobilka Renault se kvůli zlepšení ziskovosti rozdělí na pět podniků

Renault logo1
Paříž - Francouzský výrobce automobilů Renault představil velkou reorganizaci svého podnikání, která má podpořit schopnost firmy vytvářet zisk.

Nedostatek čipů bude omezovat výrobu aut přinejmenším do roku 2024

cars parking2
Mnichov - Automobilový průmysl se bude s omezováním výroby v důsledku nedostatku čipů potýkat přinejmenším do roku 2024. Předpovídá to podle agentury DPA studie poradenské společnosti Alix Partners.

General Motors zvýšil čtvrtletní zisk o 37 procent, hlavně díky Severní Americe

general motors logo company
Detroit - Americká automobilka General Motors ve třetím čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 36,6 procenta na 3,31 miliardy USD (82,2 miliardy Kč). Přispěla k tomu zejména Severní Amerika, firmě pomáhá především zájem o ziskovější sportovně-užitkové vozy (SUV) a pick-upy.

Jihokorejské automobilce Hyundai ve čtvrtletí klesl zisk, zlepšila ale výhled

hyunday i 10
Soul - Jihokorejské automobilce Hyundai Motor ve třetím čtvrtletí klesl čistý zisk o 5,1 procenta na 1,41 bilionu wonů (24,3 miliardy Kč). Přispěla k tomu jednorázová rezerva 1,36 bilionu wonů, kterou si firma dala stranou na úhradu nákladů souvisejících s problémy s kvalitou motorů. Automobilka o tom informovala ve zprávě o svém hospodaření.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...