1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Zisk BMW kvůli vyšším daním klesl o 2,9 procenta, tržby a prodej vzrostly

bmw car1
Mnichov - Německému výrobci luxusních aut BMW klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 2,9 procenta na 2,96 miliardy eur (71 miliard Kč). Důvodem byly hlavně vyšší daně. Tržby naopak díky růstu prodeje aut vzrostly, uvedla automobilka v prohlášení.

Automobilka Ferrari díky vysoké poptávce zvýšila zisk o 32 procent

ferrari logo
Milán/Maranello - Italský výrobce luxusních sportovních vozů Ferrari ve druhém čtvrtletí zvýšil očištěný zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) o 32 procent na 589 milionů eur (12,8 miliardy Kč). Automobilce ve zprávě o svém hospodaření uvedla, že jí pomohla vysoká poptávka po jejích vozech.

Toyota a Mitsubishi Heavy spojí síly při vývoji měsíčního vozidla

toyota logo blue
Tokio - Japonská automobilka Toyota Motor bude spolupracovat s průmyslovou korporací Mitsubishi Heavy Industries na měsíčním vozidle pro lidskou posádku. Toyota vozítko vyvíjí společně s japonskou vesmírnou agenturou JAXA, informovala v tiskové zprávě. Japonsko se snaží urychlit svůj program výzkumu vesmíru.

Podle Nissanu smlouva o investici do divize elektromobilů Renaultu není hotová

Nissan Logo1
Tokio - Japonská automobilka Nissan Motor investuje 100 miliard jenů (zhruba 15,4 miliardy korun) do společnosti Ampere, divize elektromobilů francouzského výrobce Renault. O dohodě dnes informuje japonský tisk, píše agentura Reuters.

Kanada podpoří závod na baterie firem Stellantis a LGES 15 miliardami CAD

canada flag
Ottawa - Kanada podpoří společnou továrnu na baterie pro elektromobily automobilky Stellantis a jihokorejské LG Energy Solution (LGES) v provincii Ontario 15 miliardami kanadských dolarů (téměř 247 miliard Kč).

Výrobce autodílů Autoneum Choceň vloni skončil opět ve ztrátě, už počtvrté

cars parking
Choceň - Společnost Autoneum CZ se sídlem v Chocni na Orlickoústecku, která vyrábí zvukově a tepelně izolační díly pro automobilový průmysl, vloni snížila ztrátu na 20,1 milionu korun. Rok předtím skončila ve ztrátě zhruba 145 milionů korun, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Lamborghini vyprodalo auta se spalovacím motorem, přechází na hybridy

lamborghini logo
Milán - Modely vozů Lamborghini se spalovacím motorem jsou až do konce jejich výroby vyprodané, automobilka přechází na hybridní pohon. S odvoláním na šéfa italského výrobce sportovních vozů, který spadá do koncernu Volkswagen, to napsal deník Die Welt.

Čínský výrobce elektromobilů BYD postaví v Brazílii svůj první závod mimo Asii

byd logo
Šanghaj - Čínský výrobce elektromobilů BYD investuje v Brazílii tři miliardy realů (13,5 miliardy Kč) do výstavby závodu, který bude jeho prvním závodem mimo Asii.

Průměrný nájezd elektromobilů byl loni vyšší než u benzinových aut

charging e car
Praha - Průměrná vzdálenost, kterou loni najely elektromobily v Česku, stoupla o sedm procent na 12.386 km. Byla tak o 600 km vyšší než u benzinových vozů. Stále to bylo přibližně na poloviční úrovni proti vozům na CNG a o třetinu nižší než u aut na naftu. Vyplývá to z údajů Centra dopravního výzkumu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...