1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ztráta Aston Martin se kvůli ukončení výroby starších modelů prohloubila

aston martin logo
Londýn - Britskému výrobci luxusních vozů Aston Martin vzrostla v prvním čtvrtletí ztráta více než se čekalo, protože firma vyrobila méně vozů a finanční náklady se prudce zvýšily. Očištěná ztráta před zdaněním se prohloubila na 110,5 milionu liber (3,2 miliardy Kč) z 57,3 milionu liber ve stejném období loni. Uvedla to automobilka v prohlášení.

Čtvrtletní tržby automobilky Stellantis klesly o 12 procent, zaostaly za odhady

Stellantis logo
Amsterodam/Milán - Tržby nadnárodní automobilové skupiny Stellantis v první čtvrtletí meziročně klesly o 12 procent na 41,7 miliardy eur (1,05 bilionu Kč) a zaostaly za odhady. Firma ale podle dnešní tiskové zprávy předpokládá, že nové modely podpoří její růst a ziskovost ve druhé polovině roku.

Automobilce Ford klesl čtvrtletní čistý zisk o 24 procent, překonal však odhady

ford logo 2
Dearborn - Americké automobilce Ford Motor v prvním čtvrtletí meziročně klesl čistý zisk o 24 procent na 1,33 miliardy dolarů (31,3 miliardy Kč). Zisk na akcii byl ale vyšší, než odhadovali analytici. Dařilo se divizi užitkových vozidel a rostl prodej hybridních vozů.

Toyota v loňském finančním roce zaznamenala rekordní celosvětový prodej a výrobu

toyota logo blue
Tokio - Japonská automobilka Toyota Motor v loňském finančním roce zaznamenala rekordní celosvětový prodej a výrobu. Poprvé překročila hranici deseti milionů prodaných vozů.

Volkswagen chce do roku 2030 na čínském trhu udržet 15procentní podíl

Volkswagen Touareg
Peking/Frankfurt - Německý automobilový koncern Volkswagen, pod který patří i česká automobilka Škoda, chce do roku 2030 udržet na čínském trhu současný asi 15procentní podíl. Řekl to dnes regionální šéf podniku Ralf Brandstätter. Firmě tam v posledních třech letech tržní podíl výrazně klesl kvůli oblibě elektromobilů.

Slovenská divize Volkswagenu loni zvýšila výrobu i zisk

volkswagen factory
Bratislava - Slovenská divize německé automobilky Volkswagen loni zvýšila produkci vozidel meziročně o 22,4 procenta na 328.927 aut.

Alfa Romeo uvedla své první plně elektrické auto, Milano se vyrábí v Polsku

alfaromeo logo
Milán - Automobilka Alfa Romeo uvedla na trh své první plně elektrické auto. Sportovní vůz Milano, který se vyrábí v Polsku, je pojmenovaný podle města, kde byla značka roku 1910 založena.

Růst vývozu elektromobilů z Číny zvyšuje zájem o nové lodě pro přepravu aut

chinese flag1
Peking - Čínští výrobci aut a lodní přepravci objednávají rekordní počty lodí určených pro přepravu automobilů. Může za to prudký růst vývozu elektromobilů ze země.

Kopřivnická Tatra získala dotaci na vývoj nákladního bateriového elektromobilu

tatra logo
Kopřivnice - Kopřivnická Tatra získala dotaci na vývoj nákladního bateriového elektromobilu. Loni automobilka představila nákladní vůz na vodíkové články.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...