1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Toyota a Mitsubishi Heavy spojí síly při vývoji měsíčního vozidla

toyota logo blue
Tokio - Japonská automobilka Toyota Motor bude spolupracovat s průmyslovou korporací Mitsubishi Heavy Industries na měsíčním vozidle pro lidskou posádku. Toyota vozítko vyvíjí společně s japonskou vesmírnou agenturou JAXA, informovala v tiskové zprávě. Japonsko se snaží urychlit svůj program výzkumu vesmíru.

Podle Nissanu smlouva o investici do divize elektromobilů Renaultu není hotová

Nissan Logo1
Tokio - Japonská automobilka Nissan Motor investuje 100 miliard jenů (zhruba 15,4 miliardy korun) do společnosti Ampere, divize elektromobilů francouzského výrobce Renault. O dohodě dnes informuje japonský tisk, píše agentura Reuters.

Kanada podpoří závod na baterie firem Stellantis a LGES 15 miliardami CAD

canada flag
Ottawa - Kanada podpoří společnou továrnu na baterie pro elektromobily automobilky Stellantis a jihokorejské LG Energy Solution (LGES) v provincii Ontario 15 miliardami kanadských dolarů (téměř 247 miliard Kč).

Výrobce autodílů Autoneum Choceň vloni skončil opět ve ztrátě, už počtvrté

cars parking
Choceň - Společnost Autoneum CZ se sídlem v Chocni na Orlickoústecku, která vyrábí zvukově a tepelně izolační díly pro automobilový průmysl, vloni snížila ztrátu na 20,1 milionu korun. Rok předtím skončila ve ztrátě zhruba 145 milionů korun, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Lamborghini vyprodalo auta se spalovacím motorem, přechází na hybridy

lamborghini logo
Milán - Modely vozů Lamborghini se spalovacím motorem jsou až do konce jejich výroby vyprodané, automobilka přechází na hybridní pohon. S odvoláním na šéfa italského výrobce sportovních vozů, který spadá do koncernu Volkswagen, to napsal deník Die Welt.

Čínský výrobce elektromobilů BYD postaví v Brazílii svůj první závod mimo Asii

byd logo
Šanghaj - Čínský výrobce elektromobilů BYD investuje v Brazílii tři miliardy realů (13,5 miliardy Kč) do výstavby závodu, který bude jeho prvním závodem mimo Asii.

Průměrný nájezd elektromobilů byl loni vyšší než u benzinových aut

charging e car
Praha - Průměrná vzdálenost, kterou loni najely elektromobily v Česku, stoupla o sedm procent na 12.386 km. Byla tak o 600 km vyšší než u benzinových vozů. Stále to bylo přibližně na poloviční úrovni proti vozům na CNG a o třetinu nižší než u aut na naftu. Vyplývá to z údajů Centra dopravního výzkumu.

Toyota získá velkou vládní subvenci, aby v Japonsku vyráběla elektrobaterie

toyota logo blue
Tokio - Největší světová automobilka Toyota a další japonské firmy získají vládní subvenci 118 miliard jenů (18 miliard Kč). Má jim umožnit vyrábět v zemi elektrické baterie a posílit vliv Japonska v této oblasti. S odkazem na sdělení japonské vlády o tom informuje agentura AFP.

Firma Ascend bude znovu používat materiál ze starých baterií pro elektromobily

charging e car
New York - Výrobce materiálů pro baterie Ascend Elements uzavřel dohodu v hodnotě jedné miliardy dolarů (22 miliard Kč) s nejmenovaným výrobcem automobilů. Na jejím základě bude znovu zpracovávat staré baterie na katodový materiál, což je hmota, která tvoří více než třetinu nákladů na baterii pro elektromobily.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...