1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Producent nákladních aut Scania sníží výrobu i počet pracovníků

scania trucks
Stockholm - Švédský producent nákladních automobilů Scania se rozhodl snížit výrobu a počet pracovních míst. Reaguje tak na konec zvýšené evropské poptávky, která byla důsledkem přechodu na nová emisní pravidla.

Toyota poprvé vyrobila více než deset milionů aut za rok

toyota logo2
Tokio - Japonská společnost Toyota Motor se loni stala první automobilkou v historii, jejíž roční produkce pokořila hranici deseti milionů vozů. Firma oznámila, že loni zvýšila výrobu o 2,1 procenta na 10,1 milionu vozů.

Nezauditovaný zisk TPCA za rok 2013 je po zdanění 170 milionů Kč

TPCA logo
Ovčáry - Nezauditovaný zisk kolínské automobilky TPCA za rok 2013 je po zdanění přibližně 170 milionů korun. Je to asi o 13 procent méně, než v roce 2012. Automobilka to uvedla ve zpravodaji pro zaměstnance.

Automobilka Ford téměř zdvojnásobila čtvrtletní zisk

ford-logo-2
Detroit - Druhá největší americká automobilka Ford Motor v loňském čtvrtém čtvrtletí téměř zdvojnásobila čistý zisk na tři miliardy dolarů (60 miliard Kč) z necelých 1,6 miliardy dolarů před rokem. Oznámila to firma.

Nová šéfa GM slíbila investovat do ztrátového Opelu

opel logo 2
Rüsselsheim - Šéfka americké automobilky General Motors Mary Barraová slíbila investovat do ztrátové evropské automobilky Opel.

Výroba aut v Severní Americe loni stoupla o pět procent

cars parking2
Detroit - Výroba automobilů v Severní Americe v loňském roce stoupla o pět procent na 16,1 milionu vozů. V letošním roce by se měla zvýšit na 16,6 milionu vozů. Vyplývá to z odhadů výzkumných společností J.D. Power a LMC Automotive.

Renault a Nissan prý propojí výrobu a vývoj, ušetří tak miliardy

Renault logo1
Tokio - Francouzská automobilka Renault a japonský výrobce vozů Nissan Motor plánují posílit svou alianci a dále propojit výrobu a oblast výzkumu a vývoje. Informoval o tom japonský ekonomický list Nikkei.

Výroba aut v Británii byla loni nejvyšší od roku 2007

british flag
Londýn - Výroba osobních automobilů ve Velké Británii v loňském roce stoupla o tři procenta na 1,51 milionu vozů. Vyšplhala se tak na nejvyšší úroveň od roku 2007. Oznámil to britský svaz výrobců a prodejců automobilů SMMT.

Největší ruská automobilka AvtoVAZ zruší 7500 pracovních míst

autovaz logo
Moskva - Největší ruská automobilka AvtoVAZ hodlá v letošním roce zrušit 7500 pracovních míst. To odpovídá deseti procentům její celkové pracovní síly. Oznámila to podle agentury AFP firma. Reaguje tak na slabý prodej na domácím trhu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...