1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Čtvrtletní zisk Hyundai kvůli silnější měně zaostal za odhady

Hyundai Logo
Soul - Jihokorejské automobilce Hyundai Motor vzrostl čistý zisk ve čtvrtém čtvrtletí o 15 procent na 2,06 bilionu wonů (39,2 miliardy Kč), analytici ale čekali lepší výsledek.

Toyota loni zůstala největším světovým prodejcem automobilů

toyota logo2
Tokio - Japonská Toyota Motor v loňském roce uhájila postavení největšího světového prodejce automobilů.

Volkswagen chce postavit novou továrnu v Polsku

volkswagen logo1
Wolfsburg - Německý automobilový koncern Volkswagen se rozhodl postavit v Polsku novou továrnu na dodávkové vozy Crafter za více než půl miliardy eur (zhruba 14 miliard Kč).

Volvo má v Číně první souhlas se společným podnikem s Dongfeng

volvo logo
Stockholm - Švédský výrobce nákladních vozů Volvo získal od čínských úřadů první svolení k založení společného podniku s automobilkou Dongfeng Motor. Švédská firma to podle agentury Reuters uvedla v sdělení.

Renault loni zvýšil prodej o tři procenta, čeká oživení v Evropě

Renault logo1
Paříž - Francouzská automobilka Renault loni zvýšila svůj celosvětový prodej o 3,1 procenta na 2,63 milionu vozů. Oznámila to firma.

Iveco Czech Republic vyrobilo rekordní počet autobusů

iveco logo
Vysoké Mýto - Společnost Iveco Czech Republic z Vysokého Mýta loni vyrobila 3165 autobusů, což je nejvíc vozidel v novodobé historii firmy, tedy za více jak 25 let. V roce 2012 z výrobních linek sjelo 2773 autobusů.

Prodej PSA loni klesl, firma prý schválila navýšení kapitálu

Peugeot citroen logo1
Paříž - Celosvětový prodej ztrátové francouzské automobilky PSA Peugeot Citroën se loni propadl téměř o pět procent na 2,82 milionu vozů kvůli poklesu evropské poptávky na dvacetileté minimum.

Porsche prý zvažuje zvýšení výroby svého nového modelu Macan

Porsche logo 1
Frankfurt - Německý výrobce luxusních aut Porsche uvažuje o zvýšení výroby svého nového kompaktního sportovně-užitkového vozu Macan. Napsal to německý časopis WirtschaftsWoche. Prodej modelu Macan má začít v dubnu.

SOR Libchavy vyrobil cca 500 autobusů, meziročně zlepšil produkci

SOR bus logo
Libchavy - Společnost SOR Libchavy loni vyrobila zhruba 500 autobusů, čímž překonala předloňskou výrobu o 80 vozů. K lepšímu výsledku podniku pomohla například zakázka pro dopravní podnik v Košicích.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...