1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Švédský výrobce aut Volvo se prý v uplynulém roce vrátil k zisku

volvo logo
Detroit - Švédskému výrobci osobních automobilů Volvo Car Corporation se v právě skočeném roce podařilo vrátit se k zisku. Na autosalonu v americkém Detroitu to řekl generální ředitel Hakan Samuelsson.

TPCA vyrobila loni 185.127 vozů, meziročně o 13,9 pct méně

TPCA logo
Ovčáry - Automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën z Ovčár u Kolína vyrobila loni 185.127 vozů, meziročně o 13,9 procenta méně. Nejprodávanější z malých vozů byla Toyota Aygo. ČTK to řekl mluvčí automobilky Radek Kňava.

Prodej aut v Řecku loni poprvé od roku 2008 stoupl

cars parking
Atény - Prodej osobních automobilů v Řecku zmítaném krizí loni stoupl o 1,2 procenta na 78.630 vozů. Zaznamenal tak první nárůst od roku 2008. Informoval o tom řecký internetový server Capital.

Automobilka BMW loni prodala rekordní počet aut

bmw car1
Frankfurt - Německý výrobce luxusních aut BMW loni prodal rekordních 1,96 milionu vozů. Meziročně se prodej automobilky zvýšil o 6,4 procenta, hlavně díky poptávce v Číně a ve Spojených státech.

Volkswagen investuje v Severní Americe sedm miliard USD

volkswagen logo1
Detroit - Německá automobilka Volkswagen plánuje investovat v Severní Americe v příštích pěti letech sedm miliard USD (140,2 miliardy Kč) a představit sportovně-užitkový vůz vytvořený speciálně pro místní trh.

Jaguar Land Rover loni prodal rekordní počet vozů

Jaguar Land Rover
Londýn - Britský výrobce luxusních automobilů Jaguar Land Rover zvýšil v loňském roce prodej o 19 procent a prodal rekordní počet 426.000 vozů.

GM svolává ke kontrole 370.000 pickupů

general-motors-logo company
Detroit - Největší americká automobilka General Motors Co. svolává ke kontrole 370.000 nákladních pickupů Chevrolet Silverado a GMC Sierra. Důvodem je hrozba přehřátí části výfuku, která může způsobit požár.

Zkrachovalá automobilka Fisker se prodá v aukci

fisker-logo
New York - Soudce amerického bankrotového soudu Kevin Gross nařídil, aby zkrachovalá automobilka Fisker Automotive byla prodána v aukci.

Čínský výrobce automobilového skla Fuyao investuje v USA

auto glass
Columbus - Největší čínský výrobce skla pro automobilový průmysl Fuyao Glass Industry Co. investuje 200 milionů USD (čtyři miliardy Kč) do bývalého závodu americké automobilky General Motors ve státě Ohio,

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...