1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Vysoký zájem o malá auta nutí Daimler uvažovat o nové továrně

Daimler logo1
Stuttgart - Německý automobilový koncern Daimler uvažuje o nové továrně, k čemuž ho vede silná poptávka po malých autech. Uvedl to šéf podniku Dieter Zetsche.

Moody's snížila rating italské automobilky Fiat

Fiat logo2
Milán - Ratingová agentura Moody's snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti italské automobilky Fiat o jeden stupeň na úroveň B1. Rozhodnutí zdůvodnila neuspokojivými výsledky za loňský rok a obavami ohledně letošních vyhlídek.

GM investuje v Polsku čtvrt miliardy eur do výroby motorů

general-motors-building
Tychy - Největší americká automobilka General Motors plánuje investovat 250 milionů eur (téměř sedm miliard korun) do výroby naftových motorů ve své továrně v polském městě Tychy.

ŠKODA v lednu rostla o 16,5 procenta

Skoda CitiGo
ŠKODA v lednu dodala zákazníkům 80 900 vozů. Nejlepší leden v historii. Silný růst v Evropě, rekordní prodeje v Číně.

BMW pokračovala v lednu v tažení za prodejními rekordy

BMW Logo1
Frankfurt - Německý výrobce luxusních aut BMW pokračoval minulý měsíc v tažení za prodejními rekordy. Firma uvedla, že dodávky svých vozů zvýšila meziročně o 7,8 procenta na nové lednové maximum 132.892 kusů.

Zisk automobilky Tata stoupl díky značkám Jaguar a Land Rover

Tata-Motors-Logo
Bombaj - Indická automobilka Tata Motors ztrojnásobila čtvrtletní zisk na 48 miliard rupií (15,5 miliardy Kč) díky dobrým výsledkům britských luxusních značek Jaguar a Land Rover.

Prodej aut v Rusku se na začátku roku vrátil k poklesu

russia-flag
Moskva - Prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů v Rusku se v lednu meziročně snížil o šest procent na 152.662 vozů po prosincovém nárůstu o čtyři procenta. Vyplývá to z dnešních údajů podnikatelského svazu AEB.

Zisk Nissanu díky Číně a slabšímu jenu vzrostl o 57 procent

Nissan Logo1
Tokio - Japonské automobilce Nissan Motor Co. vzrostl ve třetím fiskálním čtvrtletí čistý zisk o 57 procent na 84,3 miliardy JPY (16,6 miliardy Kč).

Toyota do roku 2017 přestane vyrábět vozy v Austrálii

toyota logo2
Melbourne - Japonská Toyota Motor Corp. je další přední světovou automobilkou, která přestane vyrábět vozy v Austrálii. Toyota dnes uvedla, že ukončí výrobu v zemi do roku 2017.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...