1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks loni zvýšila výrobu, prodala 1451 vozů

tatra logo
Ostrava - Kopřivnická automobilka Tatra Trucks loni zvýšila výrobu. Vyrobila a prodala 1451 vozidel. Proti předcházejícímu roku je to navýšení o více než 100 kusů. ČTK o tom dnes za automobilku informoval její mluvčí Andrej Čírtek. Přes polovinu produkce tvořily automobily a podvozky pro obranné a bezpečnostní složky, včetně Armády ČR.

Škoda nyní neplánuje menší a levnější elektromobil pro Indii

Skoda CitiGo
Praha - Škoda Auto, která je v koncernu Volkswagen zodpovědná za indický trh, v současnosti neplánuje uvedení menšího a dostupnějšího elektromobilu pro Indii. Zároveň neexistují žádné plány na dovoz menších elektromobilů koncernu do nejlidnatější země světa. ČTK to řekl mluvčí Škody Pavel Jína.

Volkswagen chystá v Brazílii další velké investice, uvede tam na trh 16 modelů

volkswagen logo3
Brasília - Německý automobilový koncern Volkswagen v příštích pěti letech investuje v Brazílii dalších devět miliard realů (téměř 42 miliard Kč). Na trh tam uvede 16 nových modelů, včetně hybridních a elektrických vozidel. S odvoláním na oznámení automobilky o tom informovala agentura Reuters.

Švédský výrobce elektromobilů Polestar zruší globálně 15 procent pracovních míst

charging e car
Stockholm - Švédský výrobce elektromobilů Polestar Automotive plánuje kvůli náročným podmínkám na trhu zrušit globálně asi 450 pracovních pracovních míst. To představuje zhruba 15 procent z celkového počtu zaměstnanců. 

Ford omezí výrobu dodávkových vozů s elektrickým pohonem F-150 Lightning

ford logo 2
Dearborn - Druhá největší americká automobilka Ford Motor omezí výrobu svých dodávkových vozů s elektrickým pohonem F-150 Lightning. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Reaguje tak na zpomalování růstu poptávky po elektromobilech, napsala agentura Reuters.

Německý dodavatel autodílů Bosch hodlá zrušit 1200 pracovních míst

bosch logo
Gerlingen - Německá společnost Bosch, která je největším dodavatelem automobilových součástek na světě, hodlá během příštích tří let zrušit zhruba 1200 pracovních míst v divizi pro elektroniku a v softwarové divizi. Informovala o tom podle zpravodajských agentur firma, která tak reaguje na rostoucí náklady a slabý hospodářský růst.

Honda by mohla investovat 14 miliard USD do výroby elektromobilů v Kanadě

honda logo 1
Tokio/Las Vegas - Japonská automobilka Honda Motor zvažuje, že investuje až 14 miliard dolarů (zhruba 315 miliard Kč) do výstavby továrny na výrobu elektromobilů v Kanadě. Bez upřesnění zdrojů o tom v neděli informoval japonský list Nikkei.

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 340.500 automobilů, víc než předloni

Hyundai Logo
Nošovice - Automobilka Hyundai vyrobila loni v Nošovicích na Frýdecko-Místecku 340.500 aut. Bylo to o 18.000 vozů více než v roce 2022, nárůst činil meziročně 5,6 procenta. Letošní plán výroby je 330.890 vozů. Automobilka to oznámila v tiskové zprávě.

Tesla musí v Číně provést softwarové úpravy u více než 1,6 milionu vozů

tesla car logo
Peking - Americký výrobce elektromobilů Tesla musí v Číně provést softwarové úpravy u více než 1,6 milionu vozů kvůli problému s asistenčním systémem pro řízení, který zvyšuje riziko nehody. Informoval o tom podle agentury DPA čínský úřad pro regulaci trhu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...