1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

SOR dodala do Košic prvních 80 autobusů z kontraktu na 127 vozů

SOR bus logo
Bratislava - Firma SOR Libchavy dodala do Košic prvních 80 nových autobusů z kontraktu na 127 vozů za 28,7 milionu eur (788 milionů korun), který uzavřela s tamním městským dopravním podnikem.

Americká automobilka GM loni dosáhla rekordního prodeje v Číně

general-motors-building
Peking - Největší americká automobilka General Motors a její společné podniky v loňském roce zvýšily prodej v Číně o 11 procent na rekordních 3,16 milionu vozů.

Prodej aut v Británii byl loni nejvyšší od roku 2007

british flag
Londýn - Prodej nových osobních automobilů v Británii loni stoupl o téměř 11 procent na 2,265 milionu vozů. Dostal se tak na nejvyšší úroveň od roku 2007. Oznámil to britský svaz výrobců a prodejců automobilů SMMT.

Opelu se loni po 15 letech podařilo zvýšit podíl v Evropě

opel logo 2
Frankfurt - Německé automobilce Adam Opel, která patří americkému koncernu General Motors, se loni podařilo po 15 letech zvýšit podíl na evropském trhu.

V Kanadě se loni prodal rekordní počet aut

canada-flag
Toronto - Prodej automobilů v Kanadě v loňském roce navzdory pomalému hospodářskému oživení stoupl o čtyři procenta na rekordních 1,74 milionu vozů.

Škoda loni zvýšila prodej v Polsku o 13 pct, byla jedničkou trhu

Skoda logo2
Varšava - Česká automobilka Škoda Auto zůstala i v loňském roce největším prodejcem osobních automobilů na polském trhu a svůj podíl na něm si ještě zvýšila. Prodala tam 36.395 vozů, což je o 13,1 procenta více než předloni.

Ford představí automobil, který využívá sluneční energii

Ford logo 3
Las Vegas - Americká automobilka Ford Motor hodlá tento měsíc představit návrh osobního automobilu s názvem C-MAX Solar Energi, který k pohonu využívá kromě benzinu rovněž elektrickou energii ze solárních panelů.

Prodej aut v Německu loni poprvé od 2010 klesl pod tři miliony

german flag1
Berlín - Pokles prodeje osobních aut v Německu se v loňském roce dále zrychlil. V zemi bylo loni registrováno 2,95 milionu aut, tedy o 4,2 procenta méně než v roce 2012. Prodej aut tak poprvé od roku 2010 klesl pod tři miliony.

Prodej aut v Polsku v prosinci stoupl o více než čtvrtinu

polish flag
Varšava - Prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů v Polsku se v prosinci meziročně zvýšil o 25,3 procenta na téměř 31.000 vozů. Zaznamenal tak nejprudší tempo růstu za tři roky.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...