1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Firma DFK Cab, která vyrábí automobilové kabiny, loni navýšila tržby i zisk

growth chart 3
Uherské Hradiště - Společnost DFK Cab, která v Uherském Hradišti vyrábí automobilové kabiny, loni navýšila tržby na 499 milionů korun. O rok dříve zaznamenala tržby zhruba za 392,3 milionu korun.

Tesla uvažuje o převzetí těžaře kovů Sigma Lithium

tesla car logo
New York - Americký výrobce elektromobilů Tesla uvažuje o převzetí společnosti Sigma Lithium, která se zabývá těžbou kovů potřebných pro baterie. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Akcie firmy Sigma Lithium na zprávu reagovaly silným růstem.

Slovenská firma Aeromobil, která stála za vývojem létajícího auta, končí činnost

auto stierace
Bratislava - Slovenská firma Aeromobil, která stála za vývojem létajícího auta, oznámila ukončení činnosti. Krok zdůvodnila tím, že nezískala nové investory. Například v roce 2017 společnost představila novou generaci modelu létajícího vozidla a zároveň zahájila přijímání předběžných objednávek.

Automobilka Ford propustí v Evropě 3800 lidí, je to asi 11 procent zaměstnanců

Ford logo 3
Kolín nad Rýnem - Americká automobilka Ford plánuje v příštích třech letech zrušit v Evropě asi 3800 pracovních míst, což je zhruba 11 procent její celkové pracovní síly v regionu. Propouštění se dotkne zaměstnanců ve vývoji a v administrativě, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

Výrobce elektromobilů BYD plánuje v Číně závod na baterie za 1,2 miliardy USD

byd logo
Šanghaj - Čínská společnost BYD, která je největším výrobcem elektromobilů na světě, plánuje investovat v Číně 1,2 miliardy USD (26,6 miliardy Kč) do výstavby nového závodu na baterie pro elektromobily. S odvoláním na dokumentaci o posouzení vlivu na životní prostředí to uvedla agentura Reuters.

Pracovníkům nošovické automobilky Hyundai vzrostou od dubna mzdy o 11,7 procenta

hyunday i 10
Nošovice - Zaměstnancům automobilky Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku vzrostou od dubna základní mzdy v průměru nejméně o 11,7 procenta. Od 1. ledna 2024 jim pak mzdy stoupnou o dalších 7,8 procenta. Budou mít rovněž nárok například na mimořádné bonusy v celkové výši 40.000 korun.

Nissan a Renault investují v Indii 600 milionů USD do výroby šesti nových modelů

nissan logo1
Tokio - Automobilky Nissan a Renault investují v Indii 600 milionů dolarů (13,3 miliardy Kč) do výroby šesti nových modelů. O investici dnes informovaly na webu své aliance. Tímto krokem se snaží reagovat na klesající tržní podíly na indickém trhu, který nabývá na globálním významu, uvedla Reuters.

Americké automobilce General Motors loni mírně klesl čistý zisk

 

general motors logo company
Detroit - Americké automobilce General Motors (GM) v loňském roce klesl čistý zisk o 0,8 procenta na 9,9 miliardy dolarů (asi 218 miliard Kč). Firma to dnes oznámila ve své výsledkové zprávě. Automobilka očekává, že letos dosáhne čistého zisku od 8,7 do 10,1 miliardy dolarů. Tržby firma loni zvýšila o 23,4 procenta na 156,7 miliardy dolarů.

Ruská automobilka Avtotor zahájila výrobu vozů čínské značky Kaiyi

autovaz logo
Moskva - Ruská automobilka Avtotor dnes ve své továrně v Kaliningradu zahájila výrobu vozů čínské značky Kaiyi. Informovala o tom agentura Reuters. Čínské značky se staly důležitými hráči na ruském automobilovém trhu po odchodu západních výrobců po invazi ruských vojsk na Ukrajinu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...