1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Prodej aut v Polsku v prosinci stoupl o více než čtvrtinu

polish flag
Varšava - Prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů v Polsku se v prosinci meziročně zvýšil o 25,3 procenta na téměř 31.000 vozů. Zaznamenal tak nejprudší tempo růstu za tři roky.

Akcie Fiatu díky dohodě o koupi Chrysleru dvouciferně vzrostly

chrysler logo
Milán - Akcie italské automobilky Fiat vzrostly dnes dopoledne až o 16 procent.

Prodej aut ve Francii v prosinci stoupl, loni tak klesl o 5,7 pct

france flag
Paříž - Prodej osobních automobilů ve Francii v prosinci výrazně vzrostl. Propad prodeje za celý rok 2013 se díky tomu zmírnil na 5,7 procenta. Oznámila to podle agentury Reuters francouzská automobilová asociace CCFA.

Hyundai a Kia letos čekají nejslabší růst prodeje od roku 2003

Hyundai Logo
Soul - Světový prodej vozů sesterských jihokorejských automobilek Hyundai Motor a Kia Motors loni stoupl o šest procent a jeho růst se zpomalil už třetí rok po sobě.

Fiat se zmocňuje celého Chrysleru

Fiat logo2
Řím - Italská automobilka Fiat oznámila, že podepsala dohodu, na základě které získá plnou kontrolu nad svým americkým partnerem Chrysler, jehož už vlastní z téměř 60 procent.

VW letos ve Wolfsburgu vyrobil nejvíce aut za dvě desetiletí

volkswagen logo2
Wolfsburg - Německý automobilový koncern Volkswagen letos ve své kmenové továrně ve Wolfsburgu vyrobil zhruba 807.000 vozů, tedy nejvíce za posledních 21 let. Informoval o tom server Automobilwoche.

BMW a Toyota plánují společnou výrobu sportovního vozu

BMW Logo1
Mnichov - Německá automobilka BMW a její japonský partner Toyota Motor plánují společnou výrobu sportovního modelu. Informoval o tom dnes německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Daimler letos vyrobil rekordních 1,49 milionu osobních vozů

Daimler logo1
Frankfurt - Německá automobilka Daimler letos vyrobila 1,49 milionu osobních vozů, a třetí rok po sobě tak překonala celoroční rekord. Prodej těchto automobilů dosáhl rovněž nového maxima nad úrovní 1,4 milionu kusů, sdělila společnost.

Výroba aut letos poklesne o tři až čtyři procenta na 1,12 milionu

car factory2
Praha - Výroba osobních aut v ČR letos klesne o tři až čtyři procenta na zhruba 1,12 milionu. Loni to bylo 1,17 milionu vozů. Příští rok by se produkce mohla vrátit na úroveň roku 2012. Vyplývá to z odhadů Sdružení automobilového průmyslu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...