1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výroba aut v Severní Americe loni stoupla o pět procent

cars parking2
Detroit - Výroba automobilů v Severní Americe v loňském roce stoupla o pět procent na 16,1 milionu vozů. V letošním roce by se měla zvýšit na 16,6 milionu vozů. Vyplývá to z odhadů výzkumných společností J.D. Power a LMC Automotive.

Renault a Nissan prý propojí výrobu a vývoj, ušetří tak miliardy

Renault logo1
Tokio - Francouzská automobilka Renault a japonský výrobce vozů Nissan Motor plánují posílit svou alianci a dále propojit výrobu a oblast výzkumu a vývoje. Informoval o tom japonský ekonomický list Nikkei.

Výroba aut v Británii byla loni nejvyšší od roku 2007

british flag
Londýn - Výroba osobních automobilů ve Velké Británii v loňském roce stoupla o tři procenta na 1,51 milionu vozů. Vyšplhala se tak na nejvyšší úroveň od roku 2007. Oznámil to britský svaz výrobců a prodejců automobilů SMMT.

Největší ruská automobilka AvtoVAZ zruší 7500 pracovních míst

autovaz logo
Moskva - Největší ruská automobilka AvtoVAZ hodlá v letošním roce zrušit 7500 pracovních míst. To odpovídá deseti procentům její celkové pracovní síly. Oznámila to podle agentury AFP firma. Reaguje tak na slabý prodej na domácím trhu.

Čtvrtletní zisk Hyundai kvůli silnější měně zaostal za odhady

Hyundai Logo
Soul - Jihokorejské automobilce Hyundai Motor vzrostl čistý zisk ve čtvrtém čtvrtletí o 15 procent na 2,06 bilionu wonů (39,2 miliardy Kč), analytici ale čekali lepší výsledek.

Toyota loni zůstala největším světovým prodejcem automobilů

toyota logo2
Tokio - Japonská Toyota Motor v loňském roce uhájila postavení největšího světového prodejce automobilů.

Volkswagen chce postavit novou továrnu v Polsku

volkswagen logo1
Wolfsburg - Německý automobilový koncern Volkswagen se rozhodl postavit v Polsku novou továrnu na dodávkové vozy Crafter za více než půl miliardy eur (zhruba 14 miliard Kč).

Volvo má v Číně první souhlas se společným podnikem s Dongfeng

volvo logo
Stockholm - Švédský výrobce nákladních vozů Volvo získal od čínských úřadů první svolení k založení společného podniku s automobilkou Dongfeng Motor. Švédská firma to podle agentury Reuters uvedla v sdělení.

Renault loni zvýšil prodej o tři procenta, čeká oživení v Evropě

Renault logo1
Paříž - Francouzská automobilka Renault loni zvýšila svůj celosvětový prodej o 3,1 procenta na 2,63 milionu vozů. Oznámila to firma.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...