1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Iveco Czech Republic vyrobilo rekordní počet autobusů

iveco logo
Vysoké Mýto - Společnost Iveco Czech Republic z Vysokého Mýta loni vyrobila 3165 autobusů, což je nejvíc vozidel v novodobé historii firmy, tedy za více jak 25 let. V roce 2012 z výrobních linek sjelo 2773 autobusů.

Prodej PSA loni klesl, firma prý schválila navýšení kapitálu

Peugeot citroen logo1
Paříž - Celosvětový prodej ztrátové francouzské automobilky PSA Peugeot Citroën se loni propadl téměř o pět procent na 2,82 milionu vozů kvůli poklesu evropské poptávky na dvacetileté minimum.

Porsche prý zvažuje zvýšení výroby svého nového modelu Macan

Porsche logo 1
Frankfurt - Německý výrobce luxusních aut Porsche uvažuje o zvýšení výroby svého nového kompaktního sportovně-užitkového vozu Macan. Napsal to německý časopis WirtschaftsWoche. Prodej modelu Macan má začít v dubnu.

SOR Libchavy vyrobil cca 500 autobusů, meziročně zlepšil produkci

SOR bus logo
Libchavy - Společnost SOR Libchavy loni vyrobila zhruba 500 autobusů, čímž překonala předloňskou výrobu o 80 vozů. K lepšímu výsledku podniku pomohla například zakázka pro dopravní podnik v Košicích.

Automobilka Tatra loni vyrobila 763 aut, nejvíc od roku 2008

tatra logo
Kopřivnice - Kopřivnická automobilka Tatra loni vyrobila 763 kompletních vozidel. Je to nejvíce od roku 2008. Automobilka prodala 722 vozů, přibližně dvě třetiny z nich exportovala. Letos plánuje prodat 760 vozů.

Hyundai chce zvýšit tržní podíl v Evropě, spoléhá na nové modely

Hyundai Logo
Berlín - Jihokorejská automobilka Hyundai Motor chce zvýšit svůj podíl na evropském trhu do konce desetiletí na pět procent, tedy o skoro polovinu víc, než měla loni.

Toyota již prodala přes šest milionů hybridních aut

toyota logo blue
Tokio/Praha - Japonská automobilka Toyota Motor již po celém světě prodala více než šest milionů hybridních vozů. ČTK o tom informovala česká divize společnosti.

Prodej automobilky Ford v Evropě loni klesl o dvě procenta

ford-logo-2
Frankfurt - Prodej americké automobilky Ford Motor v Evropě loni klesl o více než dvě procenta na 1,08 milionu vozů.

Johnson Control prodlouží provoz v závodě v Roudnici nad Labem

johnson controls logo
Roudnice nad Labem - Společnost Johnson Controls prodlouží provoz ve svém závodě na stříhání a šití autopotahů v Roudnici nad Labem. Do roku 2017 by tady tak mělo být zajištěno nejméně 400 pracovních míst, sdělila ČTK společnost.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...