1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Daimler v listopadu dosáhl rekordního prodeje vozů Mercedes

Daimler logo1
Stuttgart - Německý automobilový koncern Daimler v listopadu zvýšil prodej svých luxusních automobilů Mercedes-Benz o téměř 11 procent na rekordních 133.441 vozů. Oznámila to firma, která těží z růstu poptávky v Číně a Severní Americe.

GM stáhne z Evropy po deseti letech značku Chevrolet

general-motors-logo company
Frankfurt - Americká automobilka General Motors (GM) stáhne z evropského trhu značku Chevrolet a soustředí se plně na své evropské značky Opel a Vauxhall.

Čína schválila společný podnik Renaultu a automobilky Dongfeng

Renault logo1
Peking - Francouzská automobilka Renault dostala od čínských úřadů svolení vytvořit se svým čínským partnerem Dongfeng Motor Group Company společný podnik na výrobu a prodej automobilů v zemi. Oznámila to čínská společnost.

Prodej automobilů v USA v listopadu silně rostl

usa-map-flag
Detroit - Americký automobilový trh v listopadu díky nákupům velkých aut a silnému prodeji o posledním víkendu silně rostl.

Akcie automobilky Hyundai kvůli obavám o prodej výrazně klesly

Hyundai Logo
Soul - Akcie jihokorejské automobilky Hyundai Motor kvůli obavám o prodej výrazně oslabily. Firma, která vyrábí automobily také v České republice, se podle analytiků potýká s rostoucí konkurencí ze strany japonských výrobců.

Poptávka po automobilech v Německu napřesrok oživí

german flag1
Berlín - Prodej nových osobních automobilů v Německu by měl v příštím roce stoupnout na zhruba tři miliony vozů. Předpověděl to německý svaz automobilového průmyslu VDA.

Japonské automobilky Honda a Nissan zdvojnásobily prodej v Číně

honda logo 1
Šanghaj - Japonské automobilky Honda Motor a Nissan Motor v listopadu v meziročním srovnání zhruba zdvojnásobily prodej v Číně. Firmy uvedly, že před rokem na jejich poptávku měly nepříznivý vliv protijaponské nálady čínských spotřebitelů.

Volvo Car se pouští do vývoje aut nepotřebujících řidiče

volvo-logo1
Stockholm - Švédský výrobce osobních vozů Volvo Car se rozhodl vyvíjet plně automatizované automobily, které nepotřebují řidiče. V rámci pilotního projektu plánuje vyrobit stovku takovýchto vozů.

Prodej aut ve Francii a Itálii v listopadu klesl

cars parking
Paříž/Milán - Prodej nových osobních automobilů ve Francii a Itálii v listopadu klesl, zatímco ve Španělsku pokračoval v růstu díky vládním opatřením na podporu poptávky.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...