1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

V Kanadě se loni prodal rekordní počet aut

canada-flag
Toronto - Prodej automobilů v Kanadě v loňském roce navzdory pomalému hospodářskému oživení stoupl o čtyři procenta na rekordních 1,74 milionu vozů.

Škoda loni zvýšila prodej v Polsku o 13 pct, byla jedničkou trhu

Skoda logo2
Varšava - Česká automobilka Škoda Auto zůstala i v loňském roce největším prodejcem osobních automobilů na polském trhu a svůj podíl na něm si ještě zvýšila. Prodala tam 36.395 vozů, což je o 13,1 procenta více než předloni.

Ford představí automobil, který využívá sluneční energii

Ford logo 3
Las Vegas - Americká automobilka Ford Motor hodlá tento měsíc představit návrh osobního automobilu s názvem C-MAX Solar Energi, který k pohonu využívá kromě benzinu rovněž elektrickou energii ze solárních panelů.

Prodej aut v Německu loni poprvé od 2010 klesl pod tři miliony

german flag1
Berlín - Pokles prodeje osobních aut v Německu se v loňském roce dále zrychlil. V zemi bylo loni registrováno 2,95 milionu aut, tedy o 4,2 procenta méně než v roce 2012. Prodej aut tak poprvé od roku 2010 klesl pod tři miliony.

Prodej aut v Polsku v prosinci stoupl o více než čtvrtinu

polish flag
Varšava - Prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů v Polsku se v prosinci meziročně zvýšil o 25,3 procenta na téměř 31.000 vozů. Zaznamenal tak nejprudší tempo růstu za tři roky.

Akcie Fiatu díky dohodě o koupi Chrysleru dvouciferně vzrostly

chrysler logo
Milán - Akcie italské automobilky Fiat vzrostly dnes dopoledne až o 16 procent.

Prodej aut ve Francii v prosinci stoupl, loni tak klesl o 5,7 pct

france flag
Paříž - Prodej osobních automobilů ve Francii v prosinci výrazně vzrostl. Propad prodeje za celý rok 2013 se díky tomu zmírnil na 5,7 procenta. Oznámila to podle agentury Reuters francouzská automobilová asociace CCFA.

Hyundai a Kia letos čekají nejslabší růst prodeje od roku 2003

Hyundai Logo
Soul - Světový prodej vozů sesterských jihokorejských automobilek Hyundai Motor a Kia Motors loni stoupl o šest procent a jeho růst se zpomalil už třetí rok po sobě.

Fiat se zmocňuje celého Chrysleru

Fiat logo2
Řím - Italská automobilka Fiat oznámila, že podepsala dohodu, na základě které získá plnou kontrolu nad svým americkým partnerem Chrysler, jehož už vlastní z téměř 60 procent.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...