1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Hyundai zahájil v Nošovicích výrobu nového modelu elektromobilu Kona

Hyundai Logo
Nošovice - Automobilka Hyundai chce v závodě v Nošovicích na Frýdecko-Místecku do konce roku vyrobit 21.000 elektromobilů nové řady Kona Electric. Jde o první auto na elektrický pohon, které se v Česku začalo v roce 2020 sériově vyrábět. Zatím bylo vyrobeno 105.000 vozů určených především pro Německo, Francii, Norsko a Nizozemsko.

Výroba aut v Německu se zvyšuje, zůstává ale pod úrovní z doby před pandemií

cars parking2
Berlín - Výroba osobních automobilů v Německu se v letošním roce zvyšuje, nadále však zůstává pod úrovní z doby před pandemií covidu-19. Vyplývá to z údajů německého svazu automobilového průmyslu VDA. V období od ledna do července produkce meziročně vzrostla o 31 procent na 2,5 milionu vozů.

Zisk BMW kvůli vyšším daním klesl o 2,9 procenta, tržby a prodej vzrostly

bmw car1
Mnichov - Německému výrobci luxusních aut BMW klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 2,9 procenta na 2,96 miliardy eur (71 miliard Kč). Důvodem byly hlavně vyšší daně. Tržby naopak díky růstu prodeje aut vzrostly, uvedla automobilka v prohlášení.

Automobilka Ferrari díky vysoké poptávce zvýšila zisk o 32 procent

ferrari logo
Milán/Maranello - Italský výrobce luxusních sportovních vozů Ferrari ve druhém čtvrtletí zvýšil očištěný zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) o 32 procent na 589 milionů eur (12,8 miliardy Kč). Automobilce ve zprávě o svém hospodaření uvedla, že jí pomohla vysoká poptávka po jejích vozech.

Toyota a Mitsubishi Heavy spojí síly při vývoji měsíčního vozidla

toyota logo blue
Tokio - Japonská automobilka Toyota Motor bude spolupracovat s průmyslovou korporací Mitsubishi Heavy Industries na měsíčním vozidle pro lidskou posádku. Toyota vozítko vyvíjí společně s japonskou vesmírnou agenturou JAXA, informovala v tiskové zprávě. Japonsko se snaží urychlit svůj program výzkumu vesmíru.

Podle Nissanu smlouva o investici do divize elektromobilů Renaultu není hotová

Nissan Logo1
Tokio - Japonská automobilka Nissan Motor investuje 100 miliard jenů (zhruba 15,4 miliardy korun) do společnosti Ampere, divize elektromobilů francouzského výrobce Renault. O dohodě dnes informuje japonský tisk, píše agentura Reuters.

Kanada podpoří závod na baterie firem Stellantis a LGES 15 miliardami CAD

canada flag
Ottawa - Kanada podpoří společnou továrnu na baterie pro elektromobily automobilky Stellantis a jihokorejské LG Energy Solution (LGES) v provincii Ontario 15 miliardami kanadských dolarů (téměř 247 miliard Kč).

Výrobce autodílů Autoneum Choceň vloni skončil opět ve ztrátě, už počtvrté

cars parking
Choceň - Společnost Autoneum CZ se sídlem v Chocni na Orlickoústecku, která vyrábí zvukově a tepelně izolační díly pro automobilový průmysl, vloni snížila ztrátu na 20,1 milionu korun. Rok předtím skončila ve ztrátě zhruba 145 milionů korun, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Lamborghini vyprodalo auta se spalovacím motorem, přechází na hybridy

lamborghini logo
Milán - Modely vozů Lamborghini se spalovacím motorem jsou až do konce jejich výroby vyprodané, automobilka přechází na hybridní pohon. S odvoláním na šéfa italského výrobce sportovních vozů, který spadá do koncernu Volkswagen, to napsal deník Die Welt.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...