1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

PSA prý v zájmu aliance s čínskou Dongfeng hledá nového šéfa

Peugeot citroen logo1Paříž/Peking - Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën hledá nového generálního ředitele, který by nahradil současného šéfa Philippa Varina.

Čínský partner Dongfeng Motor Group si podle nich totiž přeje, aby jeho investici doprovodily změny v nejvyšším vedení PSA.

Hledání nástupce údajně vede sám Varin. Ten na dnešní konferenci v Berlíně odmítl komentovat zprávu listu Le Figaro, podle níž by PSA mohla do druhé nejvyšší výkonné funkce jmenovat bývalého provozního ředitele Carlose Tavarese.

PSA a Dongfeng jednají o hlubším spojenectví, jímž by rozšířily partnerství ve společném podniku v Číně. Jedná se hlavně o plánu zvýšení základního jmění až o čtyři miliardy eur (109,2 miliardy Kč), jehož by se zúčastnily francouzská vláda a Dongfeng. Podle návrhu dohody by koupí nových akcií získaly Dongfeng a francouzský stát po 30 procentech firmy.

PSA patří mezi podniky, na které měl největší dopad kolaps evropského automobilového trhu. Média minulý měsíc informovala, že vedení společnosti jedná o možné finanční injekci. Emise akcií by znamenala, že rodina Peugeotů ztratí kontrolu nad společností, kterou už asi dvě století de facto ovládá.

Varin přišel do PSA v roce 2009 z vedení britsko-nizozemské ocelářské společnosti Corus a snažil se provést firmu dlouhou krizí evropského automobilového trhu. Jeho podpora pro spojení s americkou General Motors a poté s Dongfeng však vyvolala nelibost u rodiny Peugeotů.

25.11.2013  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

220x600 CZA

Nenechte si ujít...