1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Rekordní objednávka 37 autobusů Crossway Natural Power pro francouzský region Provence-Alpes-Côte d´Azur

IvecoBus Urbanway„Rozhodli jsme se modernizovat náš vozový park autobusy na zemní plyn, abychom tak přispěli k ochraně životního prostředí a splnili legislativu týkající se energetické transformace.

Tato vozidla budou využívána ve 23 městech regionu,“ uvedl Frédéric Decompte, ředitel odboru dopravy DPVA.

Jedenáct autobusů provozuje přímo DPVA a zbytek obsluhuje dopravní společnost Beltrame Group. „Náš vozový park nyní tvoří přes 270 autobusů, z nichž 60 je určeno výhradně pro využití v regionu. Díky této nové objednávce bude již více než 80 % našeho vozového parku poháněno zemním plynem,“ nechal se slyšet Anthony Beltrame, generální ředitel skupiny.

DPVA průběžně modernizuje svůj vozový park nákupem autobusů na zemní plyn a schválila tříletý investiční plán, podle něhož budou každý rok pořízeny dva nové autobusy.

Dalších šest autobusů Crossway Low Entry Natural Power bude dodáno již v dubnu 2019. Půjde o první autobusy typu Crossway LE CNG, které budou ve Francii provozovány. Vůz Crossway Natural Power získal nedávno ocenění „Sustainable Bus of the Year 2018“. Celkově společnost Beltrame Group rozšíří svůj vozový park o 80 autobusů, včetně čtyř vozů Daily Blue Power NP, které budou určeny pro dopravu ve městě a pro „dopravu na vyžádání“.

Ve spolupráci se společností Pizzorno vybuduje Beltrame Group pro svůj vozový park CNG čerpací stanici, kde budou moci čerpat palivo také nákladní vozy na CNG z celého regionu.

Autobus Crossway Natural Power (NP) má celkovou kapacitu 1 260 litrů metanu (4 nádrže o objemu 315 litrů), které lze dočerpat rychlým či pomalým plněním a které umožňují dojezd až 600 km. Jedinečné řešení nádrží umístěných ve střeše vozu, patentované značkou IVECO BUS, v kombinaci s posílenou konstrukcí optimalizuje těžiště vozidla, zlepšuje jeho stabilitu na vozovce a zvyšuje pohodlí pro řidiče a cestující. Díky tomuto řešení má vozidlo nejnižší celkovou výšku na trhu (3 455 mm) a není tak omezeno silniční infrastrukturou, jako jsou mosty či podjezdy.

Tyto vozy zároveň nabízejí stejný komfort jako dieselová verze, včetně snadného přístupu, příjemného prostoru pro cestující se sedadly orientovanými po směru jízdy a se stejnými provozními náklady.

Motor CURSOR 9 NP má stejný výkon (360 HP) a točivý moment (265 kW) jako jeho dieselová verze. Crossway NP nabízí nejnižší celkové náklady na vlastnictví ve své třídě. Díky motoru Cursor na zemní plyn jsou servisní intervaly u vozu Crossway NP o 50 % delší než u dieselových vozidel.

IVECO BUS u autobusů na zemní plyn nabízí rovněž údržbu, školení zaměstnanců,  specializované servisní dílny a síť vyškolených prodejců schopných plnit potřeby dopravců po celé zemi.

Značka, která je již více než 20 let evropským lídrem v oblasti vozů na zemní plyn, tak upevňuje své postavení na trhu vyspělým, účinným a ekologicky odpovědným řešením „od zdroje ke kolu“. Řadou Natural Power, která je vhodná pro všechny typy dopravy a nabízí velmi příznivý poměr cena/výkon, vkládá IVECO BUS své zkušenosti a znalosti do služeb trvale udržitelné mobility.

Řada Natural Power zároveň pomáhá šetřit přírodní zdroje, neboť je plně kompatibilní s biometanem vyráběným z organického odpadu. Vozy se proto mohou pochlubit mimořádně nízkou uhlíkovou stopou a představují tak významný krok směrem k energetické transformaci. Přínosem pro životní prostředí je i snížení emisí skleníkových plynů až o 95 %.

„Na tuto objednávku 37 autobusů Crossway NP, první takového rozsahu ve Francii, jsme mimořádně hrdí. Je dalším důkazem vedoucího postavení společnosti IVECO BUS v oblasti vozidel s alternativním pohonem, která splňují veškeré nároky na ochranu životního prostředí,“ prohlásil Brice Bonavia, generální ředitel společnosti IVECO France.

Beltrame Group v současnosti vlastní vozový park o více než 270 autobusech a zaměstnává zhruba 270 lidí. Stáří většiny autobusů ve vozovém parku této společnosti je méně než pět let.

Dopravní společnost Beltrame Group, která úzce spolupracuje s DPVA, Communauté d’Agglomération Var Esterel Méditerranée, Métropole Nice Côte d’Azur, departementem Alpes-Maritimes, Communauté d’Agglomération Dracénoise, Intercommunalité Le Luc en Provence / Le Cannet des Maures a všemi okolními obcemi, splňuje požadavky soukromých zákazníků i veřejných dopravců.

„Abychom byli schopni poskytovat životaschopnou alternativu automobilové dopravy, musí naše společnost nabízet svým zákazníkům prvotřídní služby s dostatkem tras, častými spoji, nízkou cenou a vysokou kvalitou. Dopravní společnost Beltrame Group má lokálně orientovanou strukturu (Nice Carros, Puget-sur Argens, St-Raphaël, Fayence, Draguignan, Vidauban), která jí umožňuje reagovat na potřeby zákazníků,“ upřesňuje Anthony Beltrame.

10.07.2019

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...