1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Sériová výroba nové generace modelu ŠKODA OCTAVIA v Mladé Boleslavi zahájena

Skoda logoV závodě ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi dnes z linky sjela první OCTAVIA čtvrté generace. Nová generace bestselleru značky je prostornější, bezpečnější, nabízí více možností konektivity a emotivnější design než kdy předtím.

Opět tak stanovuje nová měřítka ve svém segmentu a má předpoklady k tomu, aby navázala na úspěchy svých předchůdců. Se 400 000 prodanými vozy ročně je OCTAVIA jedním z nejprodávanějších vozů v Evropě. Celkem automobilka dosud vyrobila více než 6,5 milionu kusů tohoto bestselleru, který patří k nejoblíbenějším kompaktním modelům nejen v České republice, ale také v Rakousku, Finsku či Švýcarsku.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky, zdůrazňuje: „Se zahájením výroby nové generace modelu OCTAVIA v našem hlavním závodě v Mladé Boleslavi otevíráme další kapitolu působivé a úspěšné historie ikony naší značky. Výrazně jsme investovali do přestavby výrobní linky, abychom přesně k 60. výročí tohoto modelu mohli vyrábět jeho nejlepší verzi všech dob.“

Nová OCTAVIA sjíždí z výrobní linky haly M13 v hlavním závodě ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Zde automobilka již před více než 20 lety vyráběla první novodobou generaci vozu OCTAVIA. Pro výrobu nové, již čtvrté generace tohoto bestselleru, automobilka připravila výrobní zařízení na zavedení inovativních procesů a technologií. Řadu složitých a fyzicky namáhavých výrobních kroků pak převezmou roboty. Díky těmto inovativním technologiím mohou být pracoviště zaměstnanců ŠKODA AUTO také mimořádně ergonomická. Z linky, jež patří k nejmodernějším a nejekologičtějším svého druhu v Evropě, bude denně sjíždět 1 150 vozů čtvrté generace modelu OCTAVIA, které následně zamíří k zákazníkům po celém světě.

Nová ŠKODA OCTAVIA – prostorná, s novými možnostmi konektivity a emotivnější

Světovou premiéru oslavila nová ŠKODA OCTAVIA 11. listopadu 2019 v Národní galerii, ve Veletržním paláci v Praze. Nejnovější generace této modelové řady kombinuje moderní design a progresivní techniku s vynikající efektivitou, jedinečnou praktičností a vysokou kvalitou, jak je u tohoto bestselleru zvykem. Vedle ještě velkorysejší nabídky prostoru, komfortu a bezpečnosti, nabízí nová OCTAVIA také množství volitelných prvků bezpečnostní a komfortní výbavy, inovativní prvky konektivity a zdokonalené asistenční systémy. Nová OCTAVIA je tak, jako vůbec první vůz značky ŠKODA, vybavena například head-up-displejem, který promítá nejdůležitější informace na čelní sklo vozu, přímo do zorného pole řidiče.

06.12.2019

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...