1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ŠKODA AUTO: výsledky za první tři čtvrtletí 2016

skoda-octaviaŠKODA AUTO za prvních devět měsíců roku zvýšila dodávky zákazníkům o 6,2 procenta na 840 900 vozů. Česká automobilka dosáhla ke konci září zvýšení tržeb o 9 procent na 10,1 miliardy eur.
 
 
ŠKODA je i nadále v úspěšném kurzu: česká automobilka pokračuje v ziskovém růstu. Dodávky zákazníkům za první tři čtvrtletí roku 2016 vzrostly v porovnání se stejným obdobím minulého roku o 6,2 procenta na 840 900 vozů. Tržby ve stejném období vzrostly o 9 procent na 10,1 miliardy eur. U provozního výsledku zaznamenala ŠKODA oproti stejnému období minulého roku výrazný nárůst o 28,1 procenta.

„Investice do modelové ofenzívy značky ŠKODA se vyplácejí. V letošním roce odbyt i provozní výsledek překonávají naše plány,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier. „Potěšující odbytové a finanční výsledky jsou solidním základem dalšího ziskového a trvale udržitelného růstu. Další pozitivní impulzy očekáváme od SUV-ofenzívy, kterou nyní zahajuje model ŠKODA KODIAQ,“ dodává Maier.

Tržby automobilky za prvních devět měsíců roku 2016 v porovnání se stejným obdobím minulého roku vzrostly o 9 procent na 10,1 miliardy eur (leden až září 2015: 9,3 miliardy eur). Pokud jde o provozní výsledek, dosáhla ŠKODA výrazného dvouciferného růstu o 28,1 procenta na 940 milionů eur (leden až září 2015: 734 milionů eur).

Rentabilita tržeb ke konci září 2016 činila 9,3 procenta – i zde ŠKODA opět překonala loňskou hodnotu, která činila 7,9 procenta. Čistá likvidita vzrostla o 6,6 procenta na 3,2 miliardy eur. Investice (bez aktivovaných vývojových nákladů) vzrostly na 346 milionů eur (leden až září 2015: 277 milionů eur).

„ŠKODA i ve třetím čtvrtletí letošního roku rostla se ziskem,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast financí Klaus-Dieter Schürmann a dodává: „Zlepšení hospodářského výsledku vyplývá především ze zvýšeného odbytu vozů, výhodnějšího mixu modelů a z optimalizace materiálových nákladů.“

S těmito pozitivními výsledky ŠKODA opět potvrzuje svou finanční solidnost a sílu podniku a současně si tak vytváří finanční bázi pro pokračování největší modelové ofenzívy v dosavadní historii podniku, jejíž nejnovější součástí je model ŠKODA KODIAQ. Nové velké SUV značky mělo svou výstavní premiéru v září na autosalonu v Paříži a na jednotlivé trhy bude postupně vstupovat od února 2017.
 
02.11.2016
PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...