1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Úspěšné zahájení sériové výroby modelu ŠKODA Yeti

skoda yetiZásadně přepracovaný model ŠKODA Yeti sjíždí z linky v závodě Kvasiny. Místo jednoho dva: ŠKODA Yeti a ŠKODA Yeti Outdoor. Nový, výrazný design, svěží interiér, moderní technické prvky.

 

V závodě společnosti ŠKODA AUTO v Kvasinách nyní sjíždí z linky důsledně přepracovaný model ŠKODA Yeti. Oblíbený kompaktní vůz kategorie SUV se poprvé nabízí ve dvou variantách: Jako elegantní ŠKODA Yeti do města a také jako dobrodružnější ŠKODA Yeti Outdoor. Obě varianty zaujmou novým designem, svěžím interiérem a moderními technickými prvky. Jako první vůz značky ŠKODA může být Yeti vybaven také parkovací kamerou. Na trh nový model dorazí v lednu 2014, zákazníci jej ale mohou objednat už nyní.

Se zahájením výroby modelu ŠKODA Yeti realizuje ŠKODA AUTO po modelech Octavia, Superb a Rapid Spaceback další náběh výroby v letošním roce. „Rok 2013 je pro značku ŠKODA rokem nových modelů,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby Michael Oeljeklaus. „Zdařilý rozjezd výroby modelů Yeti je opět výsledkem vynikajícího výkonu celého týmu.“ Model ŠKODA Yeti se vyrábí v závodě Kvasiny. Zhruba 4.500 zaměstnanců tu vedle modelu ŠKODA Yeti vyrábí také vozy ŠKODA Roomster a ŠKODA Superb.

Poprvé se Yeti vyrábí ve dvou variantách: jako ‚městská’ ŠKODA Yeti v elegantním provedení a jako ŠKODA Yeti Outdoor, laděná pro náročnější provoz mimo zpevněné komunikace. Obě varianty mají excelentní jízdní vlastnosti na silnici i v terénu. Oblíbený český vůz nyní přichází v aktuálním designu značky ŠKODA s osvěženou přídí, novou zádí a rozšířenou nabídkou kol. Podstatně atraktivnější je i interiér: Yeti má nové tříramenné volanty, nové látky a vzory potahů sedadel a nové dekorační lišty na přístrojové desce. Vůz se může pochlubit také řadou technických novinek: Yeti je prvním modelem značky ŠKODA volitelně vybaveným parkovací kamerou, kromě toho nabízí také nová ‚Simply Clever’ řešení a nové kombinace motorů a převodovek.

Model ŠKODA Yeti, poprvé představený v roce 2009, je jedním z nejatraktivnějších a současně nejúspěšnějších vozů kategorie SUV na trhu. Univerzální český vůz se vyznačuje výrazným designem, maximální funkčností, mimořádně velkorysou nabídkou prostoru při kompaktních vnějších rozměrech, špičkovou bezpečností a vynikajícím poměrem ceny a užitné hodnoty.

Yeti se rychle stal jedním z nejúspěšnějších vozů ve své třídě. Dosud (stav k 31. říjnu 2013) bylo na celém světě prodáno více než 288.700 vozů ŠKODA Yeti. V Evropě patří ŠKODA Yeti mezi nejprodávanější SUV své třídy, v České republice je v tomto segmentu jasnou jedničkou.

Jen v roce 2012 dodala ŠKODA zákazníkům zhruba 87.400 vozů modelu Yeti, což v porovnání s rokem 2011 představuje nárůst o 24 procent. V prvních deseti měsících roku 2013 k zákazníkům zamířilo 67.300 vozů ŠKODA Yeti.

V Evropské unii patří Yeti se současným tržním podílem 4,1 procenta mezi nejprodávanější SUV své třídy a podtrhuje tak kompetenci značky ve výrobě vozů s pohonem všech kol. Se svými modely s pohonem všech kol dosahuje ŠKODA na trhu osobních vozů v rámci EU podílu zhruba tří procent.

V rámci Růstové strategie 2018 sází ŠKODA na růstové světové trhy. Od konce roku 2012 se ŠKODA Yeti vyrábí v Rusku, ve spolupráci s ruskou automobilkou GAZ Group v závodě v Nižním Novgorodu. Od poloviny roku 2013 se Yeti prodává také v Číně, v současné době jako importovaný vůz. Koncem roku 2013 se objeví i Yeti v prodloužené verzi, určené speciálně pro čínský trh. Tento vůz bude lokálně vyrábět partnerská společnosti Shanghai Volkswagen.

S přepracovaným modelem Yeti, hned ve dvou variantách, pokračuje ŠKODA AUTO v největší modelové ofenzívě v historii automobilky. Do roku 2018 chce značka ŠKODA zvýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně.

23.11.2013

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...