1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Merck koupí za 3,8 miliardy USD výrobce léků na hepatitidu Idenix

Merck logoNew York - Americký farmaceutický koncern Merck se dohodl na převzetí společnosti Idenix Pharmaceuticals, která vyvíjí léky na hepatitidu C. Transakce za 3,85 miliardy dolarů (asi 78 miliard Kč) doplní sestavu produktů,

které má Merck na léčbu žloutenek, sdělila společnost.

Merck zaplatí za každou akcii Idenix 24,50 dolaru, což je více než trojnásobek páteční závěrečné ceny těchto akcií. Akcie kupované firmy dnes před zahájením obchodování přidávaly zhruba 240 procent a pohybovaly se nad 24,30 dolaru za kus.

Idenix se sídlem v Cambridgi ve státě Massachusetts má podle Mercku slibné portfolio léků na hepatitidu C. Firma nyní v klinické fázi testuje tři nové produkty.

Převzetí Idenix je nejnovější transakcí v rámci letošní mohutné vlny fúzí a akvizic ve farmaceutickém sektoru. Například kanadská společnost Valeant Pharmaceuticals nabídla na konci května za amerického výrobce botoxu Allergan přes 53 miliard dolarů. Německý koncern Bayer se zase dohodl, že za 14,2 miliardy USD převezme od Mercku divizi výroby volně prodejných přípravků pro péči o zdraví.

Americký farmaceutický gigant Pfizer usiloval o převzetí britského konkurenta AstraZeneca, za něhož se chystal zaplatit takřka 70 miliard liber (asi 2,4 bilionu Kč). Snahu ale nakonec vzdal, protože AstraZeneca odmítla jeho poslední nabídku.

17.06.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...