1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Indické laboratoře Sun Pharmaceutical koupí rivala Ranbaxy

sun pharmaceuticals logo
Tokio/Dillí - Indická farmaceutická společnost Sun Pharmaceutical Industries koupí výrobce generických léčiv Ranbaxy Laboratories. Za převzetí menšího rivala zaplatí v akciích o celkové hodnotě 3,2 miliardy dolarů (64 miliard Kč).

Farmaceutická společnost Mylan chce získat švédskou Medu

Mylan Logo
Stockholm - Americký výrobce generických léků Mylan uvažuje o koupi švédského rivala Meda.

J&T ovládla 23,7 pct. akcií Unipetrolu, chce do dozorčí rady

Unipetrol rpa logo
Praha - Investiční skupina J&T ovládla 23,7 procent akcií petrochemické společnosti Unipetrol. Díky druhému největšímu podílu ve firmě se chce J&T dostat do dozorčí rady.

Chemičce DEZA loni stouply tržby na 10,5 mld.Kč, zisk se snížil

Deza chemichals logo
Val. Meziříčí - Valašskomeziříčské chemičce DEZA loni vzrostly tržby o deset procent na 10,5 miliardy korun. Zisk podniku se však snížil z 881 milionů v roce 2012 na loňských 601 milionů korun.

Chemický průmysl v EU může do deseti let zaniknout, varoval Ineos

chemicke skumavky
Londýn - Evropský chemický průmysl během desetiletí na chronickou neschopnost konkurovat zanikne a s ním skončí šest milionů pracovních míst, pokud se politici neprobudí a nepřestanou podkopávat jeho pozice.

Polský magnát Kulczyk chce koupit chemičku Ciech

salt tablets
Varšava - Firma KI Chemistry, kterou vlastní nejbohatší Polák Jan Kulczyk, nabídla odkoupení dvoutřetinového podílu v jedné z předních polských chemických společností Ciech za zhruba miliardu zlotých (6,5 miliardy Kč).

Bioveta chce letos dosáhnout na miliardové tržby

Bioveta logo
Ivanovice na H. - Výrobce farmaceutických a biologicko-veterinárních přípravků Bioveta z Ivanovic na Hané chce letos poprvé v historii dosáhnout miliardového obratu.

Vedení rafinérie Paramo chce podnik vyvést ze ztráty

paramo refinery logo
Pardubice - Rafinérie Paramo nadále zůstane součástí skupiny Unipetrol. Od zvažovaného prodeje ztrátové společnosti stoprocentní vlastník již upustil.

Výrobce léků Bayer loni díky rekordním tržbám zvýšil zisk

bayer
Berlín - Německá farmaceutická společnost Bayer v loňském roce díky rekordním tržbám zvýšila čistý zisk téměř o třetinu na 3,19 miliardy eur (87 miliard korun). Tržby jí vzrostly zhruba o procento na více než 40 miliard eur, což je rekord.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...