1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

AstraZeneca zamítla návrh Pfizeru na převzetí za 106 miliard USD

astrazeneca logo
New York - Rada britské farmaceutické společnosti AstraZeneca dnes odmítla nejnovější návrh na převzetí od farmaceutického gigantu Pfizer ve výši 106 miliard dolarů (2,1 bilionu Kč). Americká společnost jej oznámila před několika hodinami.

Pfizer zvýšil nabídku na převzetí AstraZenecy na 63 miliard liber

pfizer logo
New York - Americký farmaceutický gigant Pfizer zvýšil nabídku na převzetí svého britského konkurenta AstraZeneca na 63 miliard liber (2,1 bilionu Kč). Firma podle agentury Reuters uvedla, že britský výrobce léčiv její návrh vyhodnocuje.

Německý Bayer prý zvažuje prodej divize pro výrobu plastů

bayer
Leverkusen - Německý farmaceutický a chemický koncern Bayer AG uvažuje o prodeji divize pro výrobu plastů, jejíž hodnota se pohybuje kolem deseti miliard dolarů (zhruba 200 miliard Kč).

Merck & Co by mohla prodat divizi za zhruba 14 miliard dolarů

Merck logo
New York - Americká farmaceutická společnost Merck & Co se nachází v konečné fázi prodeje své divize pro výrobu volně prodejných přípravků pro péči o zdraví, za kterou by mohla získat zhruba 14 miliard dolarů (téměř 280 miliard Kč).

Unipetrol se vymanil ze ztrát, v 1. čtvrtletí vydělal 937 mil. Kč

Unipetrol rpa logo
Praha - Petrochemický holding Unipetrol vykázal v letošním prvním čtvrtletí čistý zisk 937 milionů korun, když loni za první tři měsíce roku hospodařil se ztrátou 148 milionů korun. Tržby firmy se meziročně zvýšily o 16 procent na 28,8 miliardy korun.

Švýcarská farmaceutická skupina Novartis zvýšila zisk o 24 pct

Novartis
Curych - Zisk švýcarské farmaceutické skupiny Novartis vzrostl v prvním čtvrtletí meziročně o 24 procent a překonal odhady. Dopomohl k tomu růst prodeje nejnovějších produktů spolu s mimořádným ziskem z odprodeje divize testování krevních transfuzí.

Laboratoře Valeant nabízí 47 miliard za výrobce botoxu Allergan

valeant logo
Montreal - Americký výrobce botoxu Allergan dostal nabídku na převzetí za zhruba 47 miliard dolarů (935 miliard Kč). Zájem o něj má kanadská farmaceutická společnost Valeant Pharmaceuticals, která o nabídce informovala.

Novartis prodá část aktivit britské GSk a americké Eli Lilly

Novartis
Curych - Švýcarská farmaceutická společnost Novartis si v rámci mnohamiliardové reorganizace vymění s britskou skupinou GlaxoSmithKline (GSK) některé významné operace.

Pfizer prý zvažuje převzetí konkurenční firmy AstraZeneca

pfizer logo
Londýn - Americký farmaceutický gigant Pfizer oslovil svého britského konkurenta AstraZeneca s návrhem na převzetí za 60 miliard liber (dva biliony Kč). Píše o tom dnes britský list Sunday Times s odvoláním na zdroje z investičních bank a odvětví.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...