1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Laboratoře Takeda, Eli Lilly dostaly v USA miliardovou pokutu

skumavky
Washington - Porota amerického soudu nařídila zaplatit dvěma velkým farmaceutickým společnostem Takeda a Eli Lilly pokutu v celkové výši devět miliard dolarů (179 miliard Kč) kvůli údajnému riziku rakoviny u přípravku pro léčbu cukrovky.

Farmaceutická firma Mallinckrodt koupí za 5,6 mld. USD Questcor

mallincrodt logo
Dublin - Irský farmaceutický koncern Mallinckrodt koupí za téměř 5,6 miliardy USD (111,7 miliardy Kč) americkou biofarmaceutickou společnost Questcor. Akvizice je součástí snahy irské firmy rozšířit svou nabídku léků.

Indické laboratoře Sun Pharmaceutical koupí rivala Ranbaxy

sun pharmaceuticals logo
Tokio/Dillí - Indická farmaceutická společnost Sun Pharmaceutical Industries koupí výrobce generických léčiv Ranbaxy Laboratories. Za převzetí menšího rivala zaplatí v akciích o celkové hodnotě 3,2 miliardy dolarů (64 miliard Kč).

Farmaceutická společnost Mylan chce získat švédskou Medu

Mylan Logo
Stockholm - Americký výrobce generických léků Mylan uvažuje o koupi švédského rivala Meda.

J&T ovládla 23,7 pct. akcií Unipetrolu, chce do dozorčí rady

Unipetrol rpa logo
Praha - Investiční skupina J&T ovládla 23,7 procent akcií petrochemické společnosti Unipetrol. Díky druhému největšímu podílu ve firmě se chce J&T dostat do dozorčí rady.

Chemičce DEZA loni stouply tržby na 10,5 mld.Kč, zisk se snížil

Deza chemichals logo
Val. Meziříčí - Valašskomeziříčské chemičce DEZA loni vzrostly tržby o deset procent na 10,5 miliardy korun. Zisk podniku se však snížil z 881 milionů v roce 2012 na loňských 601 milionů korun.

Chemický průmysl v EU může do deseti let zaniknout, varoval Ineos

chemicke skumavky
Londýn - Evropský chemický průmysl během desetiletí na chronickou neschopnost konkurovat zanikne a s ním skončí šest milionů pracovních míst, pokud se politici neprobudí a nepřestanou podkopávat jeho pozice.

Polský magnát Kulczyk chce koupit chemičku Ciech

salt tablets
Varšava - Firma KI Chemistry, kterou vlastní nejbohatší Polák Jan Kulczyk, nabídla odkoupení dvoutřetinového podílu v jedné z předních polských chemických společností Ciech za zhruba miliardu zlotých (6,5 miliardy Kč).

Bioveta chce letos dosáhnout na miliardové tržby

Bioveta logo
Ivanovice na H. - Výrobce farmaceutických a biologicko-veterinárních přípravků Bioveta z Ivanovic na Hané chce letos poprvé v historii dosáhnout miliardového obratu.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...