1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Bayer získá za 2,9 miliardy dolarů norskou firmu Algeta

bayer
Frankfurt - Německá farmaceutická společnost Bayer získá za 2,9 miliardy dolarů (57,7 miliardy Kč) norského výrobce léků na rakovinu Algeta. Bayer oznámil, že se mu úspěšně podařilo dokončit tendr na odkup akcií Algety.

Chorvatskou chemičku chce Babišův Agrofert, Rakušané a Maďaři

petrokemija kutina
Záhřeb - O polostátní chorvatskou chemičku Petrokemija Kutina má vedle skupiny Agrofert zájem také rakouská společnost Borealis a maďarský Nitrogénművek.

Chemoproject Nitrogen získal v Rusku kontrakt za 3 mld. korun

Laboratory-Chemicals
Praha - Společnost Chemoproject Nitrogen získala v Rusku kontrakt na výstavbu dvou továren na výrobu čpavku. Tato česká firma bude jediným subdodavatelem italského koncernu Maire Tecnimont Group.

Farmak Moravia chce v Olomouci výrazně zvýšit výrobu dezinfekcí

skumavky
Olomouc - Společnost Farmak Moravia, která se specializuje na výrobu dezinfekčních prostředků, plánuje v areálu chemicko-farmaceutické továrny Farmak na kraji Olomouce postavit novou výrobní halu.

Výrobce léků Actavis koupí laboratoře Forest za 25 miliard dolarů

farmaceutika2
New York - Přední světový výrobce generických léků Actavis koupí konkurenční americké laboratoře Forest Laboratories. Hodnota transakce je zhruba 25 miliard dolarů (498,8 miliardy Kč).

Chemičce Synhesia loni vzrostly tržby i zisk

chemicke skumavky
Pardubice - Chemičce Synthesia meziročně vzrostl zisk z téměř 252 milionů korun na 322 milionů korun. Loňské tržby pardubického podniku se mírně zvýšily o 50 milionů na 3,36 miliardy korun.

Zisk farmaceutické firmy Teva ve čtvrtletí vzrostl o šest procent

teva pharmaceuticals logo
Tel Aviv - Izraelské farmaceutické skupině Teva Pharmaceutical Industries, která působí i v České republice, vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o šest procent na 1,2 miliardy USD (24,3 miliardy Kč).

Zisk GlaxoSmithKline prudce stoupl, rostly i tržby

GlaxoSmithKline1
Londýn - Zisk britské farmaceutické společnosti GlaxoSmithKline ve čtvrtém čtvrtletí vzrostl na téměř trojnásobek, zejména díky jednorázovým ziskům z prodeje některých aktivit.

Novartis hodlá zrušit či přesunout až 4000 pracovních míst

Novartis
Curych - Švýcarský výrobce léků Novartis plánuje zrušit nebo přesunout až 4000 pracovních míst, což odpovídá zhruba šesti procentům jeho celkové pracovní síly ve farmaceutických aktivitách.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...