1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Saúdská SABIC jedná o investici do břidlicového plynu v USA

oil refinery
Davos - Saúdská petrochemická společnost SABIC jedná s několika americkými firmami o investici do zpracování břidlicového plynu ve Spojených státech.

Unipetrol loni snížil ztrátu na 1,396 miliardy korun

Unipetrol rpa logo
Praha - Petrochemický holding Unipetrol v loňském roce hospodařil se ztrátou 1,396 miliardy korun po předloňské ztrátě 3,098 miliardy korun. Tržby firmy klesly o sedm procent na 99,415 miliardy korun.

Spolchemie postaví nový provoz na výrobu vápenného mléka

spolchemie logo
Ústí nad Labem - Ústecká Spolchemie letos začne stavět novou výrobnu vápenného mléka, které se používá při výrobě epichlorhydrinu. To je klíčová látka při výrobě epoxidů a pryskyřic. Úřady už vydaly souhlasná stanoviska se záměrem.

Farmaceutická společnost Teva jmenovala nového šéfa

teva pharmaceuticals logo
Tel Aviv - Izraelská farmaceutická společnost Teva Pharmaceutical Industries jmenovala svým novým generálním ředitelem čtyřiapadesátiletého Ereze Vigodmana.

Forest Labs koupí za tři miliardy USD výrobce léků Aptalis

forest laboratories logo
New York - Americká farmaceutická společnost Forest Laboratories se dohodla na převzetí výrobce specializovaných farmaceutik Aptalis.

Chemoprojekt získá ze zahraničních arbitráží 140 milionů Kč

ceske-koruny
Praha - Česká firma Chemoprojekt uspěla v arbitrážích ve Francii a Maďarsku, které se týkaly chemiček na výrobu kyseliny dusičné.

Čepro a Mero zajistí pohonné hmoty pro sklad Unipetrolu

tankovanie
Praha - Společnosti Čepro a Mero zajistí distribuci automobilového benzínu a nafty do skladu společnosti Unipetrol v Pardubicích. Produktovody obou firem nahradí stávající železniční dodávky z rafinérií Kralupy nad Vltavou a Litvínov.

Berkshire Hathaway koupí za 1,4 miliardy USD divizi Phillips 66

Berkshire-Hathaway
New York - Společnost Berkshire Hathaway amerického investora Warrena Buffetta se dohodla na koupi divize petrochemické společnosti Phillips 66. Divize vyrábí chemikálie pro lepší průchod ropy ropovodem.

Spolchemie očekává mírné navýšení tržeb za rok 2013

spolchemie logo
Ústí nad Labem - Ústecká chemička Spolchemie očekává za rok 2013 mírné navýšení tržeb oproti roku 2012. Rok 2014 má být podle jejích očekávání ziskový, tržby by v něm měly dál růst. ČTK to sdělila mluvčí Spolchemie Marie Logrová.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...