1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Chemický průmysl v ČR loni meziročně zvýšil tržby o desetinu

skumavky
Praha - Chemický průmysl loni v Česku meziročně zvýšil tržby o 10,4 procenta na 597 miliard korun. Proti roku 2013 vzrostl také objem vývozu a dovozu a počet pracovníků v odvětví.

Benzina zavádí prodej léčiv na čerpacích stanicích

farmaceutika3
Praha - Benzina, největší síť čerpacích stanic v Česku zavádí na svých pumpách prodej vybraných volně prodejných léků. ČTK o tom informoval mluvčí petrochemického holdingu Unipetrol Mikuláš Duda.

Výrobce léků Pfizer má nižší tržby i zisk, zlepšil ale výhled

pfizer logo
New York - Americké společnosti Pfizer, která patří k největším výrobcům léků na světě, ve druhém čtvrtletí klesl čistý zisk o desetinu na 2,6 miliardy dolarů (63,7 miliardy Kč), překonal však očekávání.

´Teva koupí za 40,5 mld. USD výrobu generických léků Allerganu

teva pharmaceuticals logo
Jeruzalém/Tel Aviv - Izraelská farmaceutická společnost Teva Pharmaceutical Industries koupí za 40,5 miliardy USD (988,6 miliardy Kč) výrobu generických léků firmy Allergan.

Bayer prodá diabetickou divizi za 1,02 miliardy eur

bayer
Frankfurt nad Mohanem - Německá farmaceutická společnost Bayer prodá za 1,02 miliardy eur (27,8 miliardy Kč) svou divizi pomůcek pro diabetiky.

Unipetrol bude moci využívat potrubí Čepro za 600 mil. Kč ročně

Unipetrol rpa logo
Praha - Petrochemický holding Unipetrol bude moci nadále využívat síť produktovodů státního distributora paliv Čepro. Ročně za to zaplatí 600 milionů korun.

Švýcarská Syngenta odmítla obří nabídku na převzetí z USA

skumavky
Curych/Londýn - Švýcarská společnost Syngenta, která patří k největším světovým výrobcům agrochemikálií, odmítla nabídku na převzetí za 41,7 miliardy švýcarských franků (1,1 bilionu Kč) od amerického konkurenta Monsanto.

Pfizer zvýšil čtvrtletní zisk, tržby kvůli silnému dolaru klesly

pfizer logo
New York - Americká společnost Pfizer, která patří mezi největší výrobce léčiv na světě, v prvním čtvrtletí díky silné poptávce po očkovacích látkách a lécích na rakovinu vytvořila vyšší zisk, než se čekalo.

Mylan odmítl nabídku na převzetí od Tevy za 40 miliard USD

Mylan Logo
New York - Farmaceutická společnost Mylan odmítla nabídku na převzetí od většího konkurenta Teva Pharmaceuticals, který je ochoten za ni zaplatit 40,1 miliardy USD (více než bilion Kč).

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...