1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Laboratoře Sanofi po interním sporu propustily výkonného ředitele

Sanofi logo
Paříž - Francouzská farmaceutická společnost Sanofi propustila výkonného ředitele Christophera Viehbachera. Členové představenstva se na tom dohodli na mimořádné schůzi.

Farmaceutické společnosti Novartis stoupl zisk o 45 procent

Novartis
Curych - Čistý zisk švýcarské farmaceutické společnosti Novartis ve třetím čtvrtletí stoupl o 45 procent na 3,24 miliardy dolarů (70,5 miliardy Kč). Oznámila to firma.

Čtvrtletní zisk americké farmaceutické firmy Merck klesl o pětinu

Merck logo
New York - Zisk americké farmaceutické společnosti Merck & Co. klesl ve třetím čtvrtletí o pětinu na 895 milionů USD (19,5 miliardy Kč).

Farmaceutická firma Hacvia chce postavit halu v Kopřivnici

farmaceutika4
Kopřivnice - Chemicko-farmaceutická společnost Hacvia chce na zhruba půlhektarovém pozemku v průmyslové zóně v Kopřivnici na Novojičínsku postavit halu pro vývoj a výrobu léčiv.

Unipetrol do září prohloubil ztrátu, za 3. čtvrtletí byl v zisku

Unipetrol rpa logo
Praha - Petrochemický holding Unipetrol za letošní tři čtvrtletí vykázal konsolidovanou ztrátu 1,15 miliardy korun, když loni ve stejném období hospodařil se ztrátou 706,1 milionu Kč. Tržby firma zvýšila o 28 procent na 95,3 miliardy korun.

Chemičce Precheza za osm měsíců vzrostly tržby o 13 procent

skumavky
Přerov - Přerovská chemička Precheza, která patří do holdingu Agrofert ministra financí Andreje Babiše, za prvních osm měsíců letošního roku zvýšila tržby meziročně o 13 procent a vykázala provozní zisk.

Synthesia zprovoznila ekologičtější linku na žluté pigmenty Synthesia zprovoznila ekologičtější linku na žluté pigmenty

Synthesia chem logo
Pardubice - Chemička Synthesia zprovoznila novou ekologičtější linku na výrobu vysoce jakostních žlutých pigmentů za 168 milionů korun. V průběhu tří let podnik investoval do zvýšení kapacity výroby tohoto segmentu 264 milionů korun.

Německý Merck kupuje za 17 miliard USD firmu Sigma-Aldrich

Merck logo
Frankfurt - Německá farmaceutická a chemická společnost Merck KGaA koupí za 17 miliard dolarů (364,6 miliardy Kč) americkou firmu Sigma-Aldrich.

Výrobci a prodejci léčiv Angelini Pharma klesly tržby o čtvrtinu

farmaceutika4
Brno - Výrobci a distributorovi léčiv, brněnské společnosti Angelini Pharma ČR, loni klesy tržby o čtvrtinu na 965 milionů korun. Důvodem je ztráta dvou velkých kontraktů v Česku a také pokles vývozu do Rumunska.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...