1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobce léků AbbVie koupí za 21 miliard USD firmu Pharmacyclics

farmaceutika3
New York - Americký výrobce léků AbbVie se dohodl na převzetí biofarmaceutické společnosti Pharmacyclics, za kterou zaplatí zhruba 21 miliard dolarů (522 miliard Kč). AbbVie tak hodlá rozšířit svou nabídku přípravků proti rakovině.

Laboratoře Valeant kupují Salix za deset miliard dolarů

valeant logo
Ottawa - Kanadská farmaceutická společnost Valeant Pharmaceuticals International se dohodla na převzetí amerického výrobce léčiv Salix Pharmaceuticals.

Japonská Asahi Kasei kupuje americkou Polypore za 2,2 mld. USD

Laboratory-Chemicals
Tokio - Japonský výrobce chemikálií a vláken Asahi Kasei Corp. koupí za 2,2 miliardy dolarů (53,4 miliardy Kč) americkou firmu z Polypore International.

Bioveta měla loni poprvé tržby přes miliardu korun

Bioveta logo
Ivanovice na Hané - Společnost Bioveta, která se zabývá výrobou vakcín, měla loni poprvé tržby přesahující miliardu korun. Hlavním důvodem růstu je podle ředitele společnosti Libora Bittnera uvádění nových produktů na trh a investice.

Kolínská Draslovka chce výrazně zvýšit výrobu pro gumárenství

skumavky
Kolín - Lučební závody Draslovka Kolín plánují výrazně zvýšit výrobu gumárenské chemikálie difenylguanidinu. Producent látek na bázi kyanové chemie chce kvůli tomu vybudovat třetí linku, která má být umístěna v novém objektu.

Majiteli Zentivy vzrostl ve čtvrtletí zisk o 26,3 procenta

Sanofi logo
Paříž - Francouzské farmaceutické skupině Sanofi vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 26,3 procenta na 1,34 miliardy eur (37,1 miliardy Kč).

Pfizer koupí za 15 miliard dolarů konkurenční firmu Hospira

pfizer logo
New York - Americká farmaceutická společnost Pfizer koupí za 15,2 miliardy USD (370 miliard Kč) konkurenční firmu Hospira.

Do bohumínské Bochemie vstupuje německá společnost Schülke

chemicke skumavky
Bohumín - Do divize Hygiena bohumínské společnosti Bochemie, která je dodavatelem speciálních chemikálií, vstupuje německá společnost Schülke.

Chemička Synthesia loni utržila 3,72 miliardy korun

Synthesia chem logo
Pardubice - Chemička Synthesia vloni utržila 3,72 miliardy korun. Tržby meziročně zvýšila o 360 milionů korun. Letos podnik, který patří k největším zaměstnavatelům v regionu, plánuje zhruba pětiprocentní růst tržeb.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...