1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Do bohumínské Bochemie vstupuje německá společnost Schülke

chemicke skumavky
Bohumín - Do divize Hygiena bohumínské společnosti Bochemie, která je dodavatelem speciálních chemikálií, vstupuje německá společnost Schülke.

Chemička Synthesia loni utržila 3,72 miliardy korun

Synthesia chem logo
Pardubice - Chemička Synthesia vloni utržila 3,72 miliardy korun. Tržby meziročně zvýšila o 360 milionů korun. Letos podnik, který patří k největším zaměstnavatelům v regionu, plánuje zhruba pětiprocentní růst tržeb.

Unipetrol v loňském roce snížil ztrátu na 556 milionů korun

Unipetrol rpa logo
Praha - Petrochemický holding Unipetrol loni snížil ztrátu na 556 milionů korun z předloňských 1,396 miliardy Kč. Tržby vzrostly o čtvrtinu na 124,2 miliardy korun.

Výrobce léků Shire koupí za 5,2 mld. USD konkurenční firmu NPS

farmaceutika4
Londýn - Irská farmaceutická společnost Shire koupí za 5,2 miliardy dolarů (123,6 miliardy Kč) americkou biotechnologickou firmu NPS Pharmaceuticals.

Roche koupí za 1,18 miliardy USD majoritu ve Foundation Medicine

Roche
Curych - Švýcarská farmaceutická společnost Roche Holding koupí většinový podíl 56,3 procenta v americké firmě Foundation Medicine, která se zabývá molekulární a genotypovou analýzou.

Novartis dokončil prodej veterinární divize za 5,4 miliardy USD

Novartis
Basilej - Švýcarský farmaceutický koncern Novartis dokončil prodej své veterinární divize za zhruba 5,4 miliardy dolarů (124 miliard Kč). Oznámila to firma, která se na prodeji divize do rukou amerického konkurenta Eli Lilly dohodla loni na jaře.

Pohledávky u Via Chem Group uplatňuje 63 věřitelů

skumavky
České Budějovice - Celkem 63 subjektů žádá u soudu své peníze v insolvenčním řízení v případu firmy Via Chem Group. Společnost dluží věřitelům téměř tři miliardy korun.

Spolchemie začala stavět membránovou elektrolýzu

spolchemie logo
Ústí nad Labem - V ústecké Spolchemii začala stavba nové membránové elektrolýzy. Náklady na investici se pohybují kolem 1,26 miliardy korun.

Americký Merck koupí firmu Cubist s léky proti superbakteriím

Merck logo
New York - Americká farmaceutická skupina Merck & Co. se dohodla na převzetí firmy Cubist Pharmaceuticals, která vyvíjí léky proti takzvaným superbakteriím odolným vůči běžným antibiotikům.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...