1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Laboratoře Valeant kupují Salix za deset miliard dolarů

valeant logo
Ottawa - Kanadská farmaceutická společnost Valeant Pharmaceuticals International se dohodla na převzetí amerického výrobce léčiv Salix Pharmaceuticals.

Japonská Asahi Kasei kupuje americkou Polypore za 2,2 mld. USD

Laboratory-Chemicals
Tokio - Japonský výrobce chemikálií a vláken Asahi Kasei Corp. koupí za 2,2 miliardy dolarů (53,4 miliardy Kč) americkou firmu z Polypore International.

Bioveta měla loni poprvé tržby přes miliardu korun

Bioveta logo
Ivanovice na Hané - Společnost Bioveta, která se zabývá výrobou vakcín, měla loni poprvé tržby přesahující miliardu korun. Hlavním důvodem růstu je podle ředitele společnosti Libora Bittnera uvádění nových produktů na trh a investice.

Kolínská Draslovka chce výrazně zvýšit výrobu pro gumárenství

skumavky
Kolín - Lučební závody Draslovka Kolín plánují výrazně zvýšit výrobu gumárenské chemikálie difenylguanidinu. Producent látek na bázi kyanové chemie chce kvůli tomu vybudovat třetí linku, která má být umístěna v novém objektu.

Majiteli Zentivy vzrostl ve čtvrtletí zisk o 26,3 procenta

Sanofi logo
Paříž - Francouzské farmaceutické skupině Sanofi vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 26,3 procenta na 1,34 miliardy eur (37,1 miliardy Kč).

Pfizer koupí za 15 miliard dolarů konkurenční firmu Hospira

pfizer logo
New York - Americká farmaceutická společnost Pfizer koupí za 15,2 miliardy USD (370 miliard Kč) konkurenční firmu Hospira.

Do bohumínské Bochemie vstupuje německá společnost Schülke

chemicke skumavky
Bohumín - Do divize Hygiena bohumínské společnosti Bochemie, která je dodavatelem speciálních chemikálií, vstupuje německá společnost Schülke.

Chemička Synthesia loni utržila 3,72 miliardy korun

Synthesia chem logo
Pardubice - Chemička Synthesia vloni utržila 3,72 miliardy korun. Tržby meziročně zvýšila o 360 milionů korun. Letos podnik, který patří k největším zaměstnavatelům v regionu, plánuje zhruba pětiprocentní růst tržeb.

Unipetrol v loňském roce snížil ztrátu na 556 milionů korun

Unipetrol rpa logo
Praha - Petrochemický holding Unipetrol loni snížil ztrátu na 556 milionů korun z předloňských 1,396 miliardy Kč. Tržby vzrostly o čtvrtinu na 124,2 miliardy korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...